bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3294

Zmarł Zbigniew Popadiuch, bielski portrecista

Z przykrością informujemy, że zmarł bielski portrecista, autor licznych grafik i rysunków, współpracownik biuletynu „Mój Powiat” - Zbigniew Popadiuch.

Zmarł Zbigniew Popadiuch, bielski portrecista
Zmarł Zbigniew Popadiuch, bielski portrecista · fot. Powiat Bielski


Bielszczanin, znany fotografik, rysownik amator, ostatnio zajął się próbą rekonstrukcji bielskiej synagogi, która we wrześniu 1939 roku została zniszczona przez Niemców. Po konsultacjach z historykami oraz z działaczami Gminy Wyznaniowej Żydowskiej stworzył rysunkową rekonstrukcję bielskiej synagogi. Na specjalnej wystawie rysunków Zbigniewa Popadiucha na czołowym miejscu znalazł się także obraz olejny jego autorstwa przedstawiający tę synagogę, wybudowaną według projektu Ludwika Schöne i Karola Korna, będącą wierną kopią synagogi w Szombathely na Węgrzech.

Zbigniew Popadiuch tworzył rysunki i obrazy olejne z potrzeby serca, namalował porter księdza Józefa Londzina - patrona Nagrody Starosty Bielskiego, papieża Jana Pawła II, wielu znanych bielszczan i mieszkańców powiatu bielskiego. Pasjonował się historią, był twórcą rubryki „Z Teki Zbigniewa Popadiucha” w biuletynie „Mój Powiat”, gdzie od 1999 roku publikowaliśmy portrety znanych mieszkańców naszego powiatu.

Odszedł od nas w wieku 65 lat. Miał tyle nowych pomysłów, chciał jeszcze pracować, malować, myślał o kilku swoich autorskich wystawach! Niestety, przewlekła choroba i śmierć przekreśliła wszystko.

mp / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.