bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1636

Wybieramy kredyt gotówkowy

Materiał partnera:

Wraz z nadejściem wiosny, kredyt gotówkowy staje się jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Okres zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Pierwszej Komunii Świętej oraz wakacji to czas wzmożonych wydatków. Dla sporej części konsumentów zbyt dużych, aby pokryć je z bieżącej pensji. W odpowiedzi na ich potrzeby banki oferują kredyty gotówkowe. Jak wybrać dobrą ofertę? Z jakich narzędzi warto skorzystać? Co wpływa na koszt kredytu? Poniżej zawarliśmy 4 podstawowe porady, które powinny pomóc w decyzji.

1. Określ swój cel i kwotę kredytu
2. Porównaj kilka ofert
3. Oprocentowanie to nie wszystko
4. Kredyt gotówkowy z pośrednikiem czy bez?

Określ swój cel i kwotę kredytuPrzed zaciągnięciem kredytu dobrze jest mieć ściśle określony cel, na który przeznaczymy pożyczone pieniądze. Kredyty gotówkowe znajdziesz na direct.money.pl oraz w większości banków. Przykładowo, jeśli chcemy kupić dla wnuka tablet za 1200 zł, rozważmy różne opcje. Może bardziej opłacalne od kredytu będą raty w jednym z marketów RTV/AGD. Istotne jest, aby nie zaciągać kredytu, tylko dlatego, że jest on łatwo dostępny, a następnie zastanawiać się co zrobić z nagłym przypływem gotówki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której możemy spłacić inny, droższy kredyt, ale to już temat na osobny artykuł.

Porównaj kilka ofert.To podstawa, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy. Jeśli tylko poświęcimy trochę czasu, okaże się, że ten na pozór prosty produkt potrafi mocno różnić się od siebie. Pocieszające dla klientów jest to, że coraz łatwiej jest porównać wiele ofert bez wychodzenia z domu za pomocą choćby porównywarek kredytów. I choć nie dadzą one ostatecznej odpowiedzi, pozwolą zorientować się w ofercie banków. Sytuacja każdego z nas jest inna, dlatego nie można opierać się jedynie na wynikach takich narzędzi. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć późniejszego rozczarowania podczas wizyty w banku. Pomimo swoich ograniczeń porównywarka może być źródłem informacji o promocjach, jakie w danym momencie oferują banki. Jeśli np. bank X rezygnuje z prowizji za udzielenie kredytu, jego oferta może stać się wartą uwagi. Inną zaletą porównywarki może być również to, że już na wstępie naszych poszukiwań kredytu, możemy odrzucić oferty skrajnie nieatrakcyjne, które nie powinny zaprzątać naszej uwagi.

Oprocentowanie to nie wszystkoPamiętaj, że oprocentowanie podawane w reklamach czy w wynikach porównania kredytów to za mało, aby wybrać jego ofertę. Przy wyborze pomocny może okazać się kalkulator kredytowy, ale on również pełni funkcję pomocniczą i nie pokaże nam ostatecznego kosztu kredytu. Ten poznamy po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami oferty. Banki uzależniają atrakcyjność kredytu od szeregu czynników i musimy być na to przygotowani. Przykładowo: oferta dla nowych klientów bywa często atrakcyjniejsza niż dla obecnych. Inną formą zachęty dla klientów jest proponowanie przeniesienia konta osobistego do nowego banku i przelewania na nie wynagrodzenia. Na ostateczny koszt kredytu tzw. RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania składają się m.in. oprocentowanie, prowizja, ewentualna składka ubezpieczenia kredytu. Im niższe RRSO, tym mniej zapłacimy za nasz kredyt.

Kredyt gotówkowy z pośrednikiem czy bez?Na koniec chcielibyśmy wspomnieć jeszcze o jednej sprawie. Nie każdy czuje się swobodnie w finansowych kwestiach i nie każdy ma czas na odwiedzanie kilku banków. Dla takich osób rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty pośrednika kredytowego. Dzięki temu zyskają bezpłatną pomoc i zaoszczędzą mnóstwo czasu, który obecnie ma coraz większe znaczenie. Co najistotniejsze, pośrednik ma bezpośredni dostęp do wielu aktualnych ofert kredytowych. Znając nasze potrzeby i sytuację finansową może dobrać kredyt gotówkowy, który nie tylko pomoże w realizacji planów, ale nie będzie zbytnim obciążeniem domowego budżetu.

Podsumowując, zdajemy sobie sprawę, że powyższy tekst nie wyczerpał tematu. Mamy jednak nadzieję, że wymienione 4 punkty będą pomocne dla każdego, kto planuje ubiegać się o kredyt.