bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3327

"Młodzi Razem" wysłali listy protestacyjne do posłów

W poniedziałek, 13 kwietnia do bielskich posłów i posłanek zostały rozesłane listy akcji “Fala Sprzeciwu” apelujące o głosowanie przeciwko ustawie penalizującej edukację seksualną. W Bielsku-Białej akcja została zainicjowana przez powstające stowarzyszenie młodzieżowe partii Razem “Młodzi Razem”.

- Publicznie wywołujemy naszych posłów i posłanki do działania, ponieważ są w sejmie właśnie po to, aby reprezentować mieszkańców swojego okręgu. Zalewając ich skrzynki naszym apelem, chcemy pokazać, że reprezentują tam również nas - młode osoby m in. właśnie z Bielska i okolic, które domagają się rzetelnej edukacji i wiedzy o własnym ciele, zdrowiu i bezpieczeństwie - komentuje członek zarządu Młodych Razem, Mateusz Merta.

Protest skomentował również bielski poseł - Przemysław Koperski z klubu Lewicy: - Ten protest jest potrzebny i uzasadniony. Apeluje, byście poprosili swoich, przyjaciół i znajomych, by również słali listy do swoich posłów. Stanowisko Klubu Parlamentarnego Lewicy, jak i moje w tej sprawie jest jasne.

Treść listu wysłanego do bielskich posłów

Szanowny Panie Pośle

Według ogłoszonego porządku dziennego posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, dnia 15 kwietnia 2020 odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - kodeks karny. Projekt ten zakłada nowelizację art. 200b kodeksu karnego. Jako mieszkaniec naszego okręgu, pragnę wyrazić swój sprzeciw wobec propozycji nowelizacji art. 200b §4 kodeksu karnego, który stanowi, że“Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo- wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Jest to skandaliczne rozwiązanie, które penalizować ma osoby edukujące małoletnią młodzież w zakresie poznawania swojego ciała, swoich potrzeb, a przede wszystkim - umiejętności wyrażania sprzeciwu przed niepożądanym dotykiem. Jeżeli młodzi nie będą zdawali sobie sprawy z istnienia “złego dotyku” (tj. pedofilskiego) i nie będą w stanie rozpoznać grożącego im niebezpieczeństwa ze strony innego człowieka to może to doprowadzić do wzrostu ilości popełnianych czynów pedofilskich.

Młodzi ludzie mają prawo znać swoje ciało, rozpoznawać swoje potrzeby, a przede wszystkim mają prawo - i jest to obowiązek państwa - do wiedzy w zakresie niepożądanego dotyku i umiejętności odmawiania.

Wobec powyższej argumentacji, zwracam się do Pana z prośbą o odrzucenie tego projektu
.

mp / bielsko.info, źródło: Młodzi Razem

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.