bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1691

Czemu dzwonek bezprzewodowy będzie idealnym wyborem do Twojego domu?

Materiał partnera:

Dzwonek bezprzewodowy to łatwość montażu i wygoda użytkowania. W niektórych sytuacjach to wręcz konieczność. Zobacz, kiedy lepiej zdecydować się na dzwonek bezprzewodowy.

Czemu dzwonek bezprzewodowy będzie idealnym wyborem do Twojego domu?


Dzwonek bezprzewodowy - zasięgDzwonki bezprzewodowe działają dzięki technologii przesyłania fal radiowych. W tym wypadku przycisk przy drzwiach lub furtce jest nadajnikiem, a urządzenie wydające dźwięk - odbiornikiem. Zasięg dzwonka to maksymalna odległość między tymi urządzeniami, która zapewnia bezawaryjną pracę systemu. W przypadku najtańszych dzwonków bezprzewodowych zasięg wynosi od kilku do kilkunastu metrów. Dzwonki o zasięgu kilkudziesięciu metrów można określić jako te ze średniej półki cenowej. Najbardziej zaawansowane technologicznie i jednocześnie najdroższe dzwonki bezprzewodowe oferują zasięg do pół kilometra. Zanim kupisz dzwonek, dokładnie zmierz odległość od bramy do domu. Sprawdź też ofertę firmy Zamel.

Dzwonek bezprzewodowy - kiedy wybrać  • Kiedy dzwonek przewodowy się zepsuje. A ściślej nie tyle dzwonek, ile kabel elektryczny między bramą a domem. Położenie nowego może być kłopotliwe. Na przeszkodzie zazwyczaj stoi pięknie zagospodarowany ogród, którego nie chcemy niszczyć lub chodnik, którego demontaż jest technicznie niemożliwy.
  • Kiedy cena dzwonka bezprzewodowego jest niższa niż położenie instalacji pod dzwonek przewodowy. To opcja występująca najczęściej w dużych ogrodach. Położenie kilkusetmetrowego kabla to nie tylko kwestia kupienia go (a przewody przystosowane do układania w ziemi do tanich nie należą). Ktoś jeszcze musi wykonać fizyczną pracę, za którą też trzeba zapłacić. W takim wypadku dzwonek bezprzewodowy będzie oszczędnością.
  • Kiedy nie ma możliwości podłączenia się do instalacji elektrycznej. Zdarza się to raczej rzadko, ale bywa i tak, najczęściej na działkach rekreacyjnych lub budowlanych na bardzo wczesnym etapie prac. Dzwonek bezprzewodowy jest wówczas rozwiązaniem tymczasowym, ale bardzo potrzebnym.
  • Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym często zdarzają się awarie elektryczności. Na ogół takie problemy pojawiają się w małych miejscowościach położonych w lesie, ale nie tylko. Jeśli wiesz, że okresowy brak prądu jest normą, a nie chcesz, by twoi goście odbijali się od zamkniętej bramy, zainstaluj dzwonek bezprzewodowy.


Zastanawiasz się, czy dzwonek bezprzewodowy na pewno jest dobrym rozwiązaniem? Przeczytaj: Dzwonek bezprzewodowy czy przewodowy - jaki wybrać?