bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2676

Chciało mu się pić, dlatego włamał się do sklepu. Miał 3 promile

Kryminalni z pierwszego komisariatu zatrzymali 29-latka, który wybijając kostką brukową szybę w sklepie spożywczym chciał się do niego włamać. Mężczyznę na gorącym uczynku ujęli pracownicy sklepu i przekazali stróżom prawa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu we krwi. Policjantom oświadczył, że włamał się do sklepu, ponieważ chciało mu się pić. Teraz grozi mu nawet 10 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w lany poniedziałek po godzinie 21 przy bielskiej ulicy Żywieckiej. Do zamkniętego już sklepu podszedł 29-latek. Przez witrynę zobaczył, że sklepie nikogo nie ma i jest już pozamykane, zabrał więc kostkę brukową i wybił nią szybę, aby dostać się do środka. Na jego nieszczęście na zapleczu byli jeszcze pracownicy, którzy sprzątali po zakończeniu zmianie. Ujęli oni 29-latka oraz wezwali interwencję Policji. Po chwili na miejsce przyjechali kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej i zatrzymali 29-latka. Mężczyzna był pod mocnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu we krwi. Stróżom prawa oświadczył, że włamał się do sklepu, gdyż był bardzo spragniony i chciał zabrać sobie coś do picia.

29-latek trafił do policyjnego aresztu, a po spędzonej w nim nocy usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za którą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 10 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.