bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2627

Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnych objętych Systemem ITS

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej reaguje na informacje o pojazdach poruszających się po mieście z niedozwoloną prędkością. Sygnały o takich pojazdach pochodzą z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Z uwagi na te informacje i zmniejszone natężenie ruchu, a także aby poprawić bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego, 10 kwietnia MZD wyłączył koordynację między sygnalizacjami świetlnymi objętymi Inteligentnym Systemem Transportowym (ITS). Dotyczy to odcinków od skrzyżowania ulic Warszawska - Eugeniusza Kwiatkowskiego - Sarni Stok do skrzyżowania ulic Partyzantów - al. gen. Władysława Andersa - gen. Bora-Komorowskiego oraz od skrzyżowania ulic 3 Maja - Zamkowa - Wzgórze przez skrzyżowanie ulic Żywiecka - Lwowska - ks. Stanisława Stojałowskiego - Lipnicka do skrzyżowania ulic Lwowska - Krakowska.

Wyłączenie koordynacji między sygnalizacjami ITS ma również usprawnić wjazd na skrzyżowania z podporządkowanych ulic - skróci to czas oczekiwania na zielone światło. MZD nie wyklucza wprowadzenia kolejnych zmian. Na razie nadal będzie obserwował ruch, analizował jego natężenie oraz programy sygnalizacji.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.