bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1541

Idealny zapach dla kobiety

Materiał partnera:

Perfumy są czymś więcej, niż tylko zwyczajnym kosmetykiem. To unikalna kompozycja wonnych nut, które wspólnie tworzą maleńkie arcydzieło sztuki zapachowej. Dla kobiety, która je wybiera i nosi, stanowią niemal drugą skórę. Podkreślają atrakcyjność i osobowość, rozbudzają wyobraźnię, fascynują. Dowiedz się, czym charakteryzuje się prawdziwie damski aromat!

Idealny zapach dla kobiety


Dzięki oryginalnemu zestawieniu nut mamy możliwość poznać zupełnie nowe zapachy, które naturalnie w przyrodzie nie występują. Dopiero połączenie pojedynczych akordów tworzy bukiet, który jest absolutnie niepowtarzalny oraz jedyny w swoim rodzaju. Każde perfumy są unikatową piramidą, która składa się z trzech poziomów.

Nuta głowy. To pierwszy oddech aromatu, który uwalnia się tuż po otwarciu flakonika. Cechuje ją ulotność - jest wyczuwalna maksymalnie pół godziny. Pomimo krótkiej żywotności posiada ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie ona zazwyczaj wypływa na decyzję dotyczącą wyboru upatrzonej kompozycji. Czasami to wrażenie bywa złudne, dlatego warto z zakupem danego produktu wstrzymać się do momentu, aż pozna się całość bukietu. Akordy na tym poziomie zazwyczaj są lekkie, subtelne oraz dyskretne. Mogą to być tony delikatnych kwiatów (lawenda, bez), owoców (cytrusy, melon, ananas) albo przypraw i ziół (różowy pieprz, melisa, mięta).

Nuta serca. Jest kolejną falą zapachu, intensywniejszą, ale nienachalną. Stanowi uzupełnienie dwóch pozostałych poziomów, spaja je oraz udoskonala. Wyczujesz ją po kilkunastu minutach od otworzenia buteleczki, a jej trwałość to około dwie, trzy godziny. Jej moc jest większa i tak też pachną wchodzące w jej skład wonności. Mogą to być akordy kwiatowe (konwalia, tuberoza, róża, geranium, jaśmin), owocowe (brzoskwinia), zielone (rozmaryn, cyprys, trawa, szałwia) oraz korzenne (cynamon, kardamon).

Nuta podstawy. To ostatnia z faz zapachu. O jej sile stanowią tworzące ją wonie. Sama z założenia nie musi być mocno charyzmatyczna, jej zadaniem jest raczej stabilizacja oraz przedłużenie bukietu. Do głosu dochodzi po kilkudziesięciu minutach od otwarcia flakonu i trwa nawet do kilku godzin. Odnajdziesz w niej akordy słodkości (wanilia, miód, migdały), drzewa (biały cedr, drewno oliwne), przyprawy korzenne (goździki) oraz tony orientalne (balsam, piżmo, ambra, mirra, kadzidło).

Idealny zapach dla kobiety


Oczywiście, każda z woni nie ma ustalonego miejsca - w jednej kompozycji jaśmin będzie stanowił nutę serca, w innej możesz odnaleźć go w podstawie zapachu. Perfumy damskie maja zazwyczaj bogatszą zawartość od tych dedykowanych mężczyznom, które z kolei charakteryzują się krótkim, minimalistycznym składem. Są także delikatniejsze - bardziej kwiatowe lub owocowe, mniej charyzmatyczne, wytrawne oraz surowe. Niemal niemożliwe jest, aby odnaleźć w nich akordy, takie jak skóra, zamsz, tytoń czy whisky.

Zapach jest tak oryginalny, jak kobieta, która go wybiera. Każda kompozycja różni się nieco swoim wydźwiękiem w zależności od specyfiki skóry. To dlatego ta sama propozycja na dwóch różnych osobach może pachnieć nieco inaczej. Dzięki temu - i nie tylko - możemy poczuć się zupełnie wyjątkowo. I o to przecież chodzi!