bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4362

Fundacja "Terra Spei" w trudnej sytuacji materialnej

Fundacja Terra Spei jest miejscem prowadzonym na rzecz zwierząt w potrzebie. Znajduje się w Lipowej k. Bielska-Białej. Prowadzi schronisko dla koni, gdzie zapewnia im bezpieczne życie, leczenie oraz rehabilitację. Obecnie ma pod opieką 40 koni. Potrzeby stada są niezmienne, dlatego fundacja jest zmuszona prosić o pomoc, aby koniom nie zabrakło jedzenia oraz leków. Miesięczny koszt utrzymania stada to ponad 10 tysięcy złotych.

koń
Fundacja "Terra Spei" w trudnej sytuacji materialnej · fot. Klub Gaja/Michał J. Gadek


Fundacja Terra Spei szczególną troską otacza konie, które często eksploatowane przez człowieka w sporcie lub gospodarstwie zostały skazane na śmierć i nie dano im prawa do godnej starości.

Ponad to prowadzi ośrodek jeździecki, z którego dochody przeznaczone są na cele statutowe - czyli utrzymanie koni w szczególności tych starszych oraz chorych. - Chcemy zaszczepić w młodych adeptach jeździectwa miłość do koni oraz pokazać jak traktować je z szacunkiem, aby obie strony czerpały z tego radość - mówią członkowie fundacji i dodają: - W chwili obecnej z powodu epidemii zostaliśmy pozbawieni tej możliwości. Konie zdrowe nie mogą zarabiać na utrzymanie i leczenie swoich starszych i chorych kolegów.

Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz trudniejsza, końca epidemii nie widać, a konie niezmiennie muszą jeść, a wiec musimy kupować owies, otręby oraz siano, na co kończą się fundusze. W dodatku zbliża się termin sianokosów - zakupu siana na kolejne miesiące.

Stado 40 koni zjada miesięcznie ok. 1400 kg otrąb czy też dwa tony owsa.

Zbiórka jest dostępna pod adresem pomagam.pl/9mc346h6.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.