bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2628

100 paczek z żywnością trafi do seniorów z osiedla "Złote Łany"

Jak przekonać osoby starsze do pozostania w domach w dobie szczególnie groźnej dla ich zdrowia epidemii? Pomagając im w zakupach. Gemini Park Bielsko-Biała we współpracy z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” poszli o krok dalej ofiarując paczki z żywnością. 100 najbardziej potrzebujących bielskich seniorów z osiedla Złote Łany otrzyma w najbliższych dniach niezbędne wsparcie z wielkanocnym przesłaniem.

100 paczek z żywnością trafi do seniorów ze "Złotych łan" - 10.04.2020 · fot. Gemini Park Bielsko-Biała


Mąka, cukier, ryż, makaron, konserwy, olej, majonez, chrzan, herbata, czekolada, ciastka - to zawartość paczek, którymi Gemini Park i Fundacja Aktywności Społecznej „Złote Łany” obdarują starsze osoby w ramach przedświątecznej pomocy.

- Wraz z innymi pracownikami Gemini Park w ramach wolontariatu, przestrzegając wszystkich zaleceń bezpieczeństwa, zrobiliśmy zakupy w naszym hipermarkecie Bi1, spakowaliśmy paczki i teraz będziemy je rozwozić - mówi Marcin Ochmański, pracownik Gemini Park. - Dostawa odbędzie się w sposób bezkontaktowy, zostawimy zakupy pod drzwiami, żeby nikogo niepotrzebnie nie narażać. Dzięki Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany” zlokalizowaliśmy 100 najbardziej potrzebujących seniorów, by w tym wyjątkowych czasie dać im nie tylko materialne wsparcie, ale przede wszystkim poczucie, że nie są pozostawieni sami sobie i że komuś zależy na tym, aby byli bezpieczni - dodaje Marcin Ochmański.

Co roku przed świętami Wielkiejnocy, Fundacja Aktywności Społecznej „Złote Łany” wspólnie z Bankiem Żywności oraz hipermarketem Bi1 organizuje w Gemini Park zbiórkę żywności. W tym roku, z uwagi na trwającą epidemię, akcja zmieniła charakter. Tym razem żywność została zakupiona z myślą o seniorach z funduszy Gemini Park i Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany”.

- Znamy te osoby bardzo dobrze, od lat im pomagamy, ale nigdy dotąd to wsparcie nie było tak niezbędne - mówi Joanna Edelman, prezes Fundacji. - Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi seniorzy nie opuszczali teraz mieszkań, jeśli nie ma takiej konieczności. Dlatego jesteśmy wdzięczni Gemini Park, że umożliwia nam osiągnąć ten cel. Dziękujemy za hojność i wielkie zaangażowanie pracowników galerii - dodaje.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Gemini Park od lat działa na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego organizując z nimi liczne wydarzenia m.in. Świąteczne Pikniki Organizacji Pozarządowych, Bieg „BIELSKA DYCHA” z Fundacją Imperium Sportu, zawody narciarskie „Puchar Reksia” z Klubem sportowym LIVE, sprzątanie górskich szlaków ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, przejazdy Motomikołajów, czy „Ciche Godziny” dla osób ze spektrum autyzmu. W tym roku, Gemini Park wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej przeprowadzili również wspólną kampanię społeczną pn. „Zostaw 1% w Bielsku-Białej” promującą przekazywanie 1% podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego.
Zgodnie z decyzją Rządu RP w Gemini Park uruchomiono również tzw. godziny dla seniorów. W trosce o ich zdrowie, pomiędzy 10:00 a 12:00 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65-ego roku życia. Dodatkowo hipermarket Bi1 wprowadził możliwość dowozu zakupów powyżej 150 zł pod wskazany adres.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: Gemini Park

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.