Wiadomości
- 9 kwietnia 2020
- wyświetleń: 3919
Bielski Urząd Miejski doposażył jednostki OSP
Urząd Miejski w Bielsku-Białej doposaża jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydział Zarządzania Kryzysowego właśnie zakupił i przekazał strażakom ochotnikom 17 nowoczesnych aparatów ochrony dróg oddechowych.

Nowy sprzęt trafił do OSP Hałcnów - 2 sztuki, OSP Straconka - 2 szt., OSP Komorowice Krakowskie - 2 szt., OSP Lipnik - 4 szt., OSP Komorowice Śląskie - 2 szt., OSP Stare Bielsko- 1 szt., OSP Leszczyny - 2 szt. i OSP Kamienica - 2 szt. Zakupy aparatów były konieczne, ponieważ w 2017 roku zakończyła się produkcja zestawu legalizacyjnego do reduktorów typu 500E zamontowanego w aparatach ochrony dróg oddechowych produkcji MSA używanych do tej pory przez jednostki ochotniczych straży pożarnych miasta Bielska-Białej.
Dotychczas użytkowany sprzęt został wymieniony na aparaty nowej generacji AIRGOFIX PRO ze zintegrowanym automatem AutoMaXX oraz maską G1. Miasto przekazało stary sprzęt firmie serwisującej i za dopłatą 47.068,41 zł kupiło nowy.
Aparaty ochrony dróg oddechowych są wykorzystywane podczas akcji ratowniczych związanych z pożarami i miejscowymi zagrożeniami.
ZOBACZ TAKŻE
Z ostatniej chwili[FOTO] Zabrzeg: pożar budynku mieszkalnego. Trwa akcja gaśnicza!
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Nowa strażnica i schron dla ludności powstaną w Bielsku-Białej. Miasto przekazuje teren pod inwestycję
Strażacy z Bielska-Białej reprezentują Polskę na prestiżowych zawodach ratowniczych w Hanowerze
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bielsku-Białej. Wręczono odznaczenia i poświęcono nowe wozy
Gorący tematPożar stołówki przy ul. Młynówka 6 w Bielsku-Białej. Na miejscu 4 zastępy straży pożarnej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







