bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 czerwca 2012
  • 19 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4551

Darmowe badania w Bielsku

Mieszkańcy Podbeskidzia mogą skorzystać z kolonoskopii. Program badań finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach ogólnokrajowej akcji profilaktycznej.

Badanie w ramach Programu Badań Przesiewowych mających wykrywać ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego, prowadzi NZOZ Centrum Medyczne "Pod Orłem" w Bielsku-Białej. Placówka ma swoją siedzibę przy ulicy Bohaterów Warszawy 26 (koło Ratusza).

Kolonoskopia jest bezpłatna zarówno dla osób poddających się badaniu jak i dla kierujących na nią lekarzy. Z badania mogą skorzystać osoby w wieku od 50 do 65 lat lub młodsze, u których nowotwory jelita grubego są uwarunkowane genetycznie. W ostatnim przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.

Kolonoskopii nie zostaną poddane osoby, które miały takie badanie w ciągu ostatnich 10 lat! W razie pytań i wątpliwości można dzwonić pod nr 600-408-168.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.