bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1211

Jakie są podstawy kitesurfingu?

Materiał partnera:

Kitesurfing jest dyscypliną podobną do klasycznego surfingu. Polega jednak na wykonywaniu akrobacji nad wodą, a nie na fali. Oprócz deski do kitesurfingu potrzebny jest również latawiec, który unosi nas nad wodą przy podmuchach wiatru. Aby akrobacje były udane, wiatr powinien mieć prędkość co najmniej 10 węzłów, jednak nie więcej, gdyż zbyt silny wiatr może ponieść nas zbyt daleko od brzegu. Podczas nauki instruktor surf szkoła wyjaśni nam wszystkie zagrożenia oraz udzieli lekcji praktycznych, dzięki którym nauka kitesurfingu przebiegnie z łatwością.

Jakie są podstawy kitesurfingu?


Czego dowiemy się na kursie w szkoły kitesurfing Chałupy?Szkoła kitesurfingu dzięki wykwalifikowanym instruktorom wyjaśni nam, jak powinniśmy zachowywać się na wodzie, aby zyskać optymalne bezpieczeństwo. Oczywiście do kursu takiego jak kitesurfing Polska kurs dopuszczalne są wyłącznie osoby, które potrafią pływać i nie boją się wody. Na szkoleniu dowiemy się, jakie środki ostrożności są konieczne, co powinniśmy zrobić w wypadku, kiedy zawieje zbyt silny wiatr, jak udzielać pierwszej pomocy.

Szkoła kitesurfingu — zajęcia praktycznePodczas nauki dowiemy się przede wszystkim, jak utrzymać się na desce, czyli będziemy ćwiczyć równowagę. Poznamy pierwsze techniki skoków oraz akrobacji, w tym sterowania małym latawcem, na początku na plaży, później na mniejszych głębokościach. Na kursie poznamy również techniki body dragów, czyli pływania na brzuchu z wykorzystaniem siły wiatru. Na pierwszym etapie kursu poznamy sposoby radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy poplątałyby nam się linki latawca lub gdy zawiałby zbyt silny wiatr.

Profesjonalny kurs oferuje szkoła kitesurfingu z Chałup: https://www.surfpeople.pl/.

Surf szkoła umożliwi nam późniejsze szlifowanie zdobytych umiejętności, ale również przejście na kolejne etapy. Są nimi m.in. pierwsze akrobacje oraz skoki. Oczywiście początkowo wykonujemy je na lądzie. Pierwszy stopień nie pozwoli nam na samodzielne pływanie i akrobacje, ale mamy już podstawy do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach. Pierwszy kurs trwa około 10 godzin i pozwala nam na zapoznanie się z podstawami kitesurfingu. Szkoła kitesurfing w Chałupach umożliwia również wykonanie kursu drugiego stopnia. Na nim poznajemy już znacznie więcej technik, a przede wszystkim po jego ukończeniu możemy uzyskać certyfikat IKO, który daje możliwość pływania na wszystkich akwenach.

Szkoła kitesurfingu - kurs z partnerem czy indywidualny?Jest wielu zwolenników kursów indywidualnych, na których zdobędziemy szeroką wiedzę nie tylko z zakresu podstaw kitesurfingu, ale przede wszystkim na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania tego sportu. Kitesurfing indywidualny może być pomocny dla osób, które chcą mocniej szlifować swoje umiejętności i otrzymać międzynarodowy certyfikat, pozwalający na pływanie po wszystkich akwenach bez pomocy instruktora. Z kolei kurs kitesurfingu z partnerem mocno motywuje nas nie tylko do robienia postępów, ale również pozwala na poznanie, jakich błędów nie popełniać. Każdy z nas powinien wybrać odpowiedni sposób na naukę tego sportu wodnego.