bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3148

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej dołącza do akcji "Zostań w domu"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Po szybkim dostosowaniu oferty do trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa MDK zaprasza użytkowników Internetu poszukujących wartościowych treści, w szczególności osoby korzystające z portali społecznościowych do całodobowego nowoczesnego Domu Kultury.

Siedem dni w tygodniu, 24 godzinę na dobę - wszystkie kwietniowe atrakcje w bezpiecznej formule on-line. Organizatorzy w pierwszej kolejności zachęcają do odwiedzania swojego fan page’a na Facebooku: MDK Bielsko-Biała, a także - również aktywnie współtworzących urozmaicony program - pozostałych profili dwunastu placówek filialnych. - Został przez nas opracowany specjalny, autorski grafik tygodniowych zajęć - mówi dyrektor MDK Zbigniew Hendzel - w którym każdy dzień dedykowany jest innemu obszarowi działalności kulturalnej. Oczywiście, będą zdarzały się pozytywne odstępstwa od reguły, związane z bieżącymi wydarzeniami, dlatego proszę uważnie śledzić nasz profil.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ MDK w kwietniu:
  • Poniedziałek - dzień muzyki.
  • Wtorek - plastyka i fotografia.
  • Środa - teatr i kino .
  • Czwartek - warsztaty kulinarne, techniczne i rękodzieło.
  • Piątek - taniec i formy rekreacyjne.
  • Sobota - najlepsze i najciekawsze galerie sztuki.
  • Niedziela - podsumowanie tygodnia i niespodzianki.


W takiej formie działalności, opierającej się na prezentacjach warsztatowych, uzupełnionych o szereg tematycznych konkursów, do udziału w których organizatorzy szczególnie zapraszają dzieci i młodzież, znalazło się dużo miejsca na dobrą rozrywkę. - Od końca marca prezentowane są nasze własne, przygotowane przez instruktorów MDK, propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu - wyjaśnia Zbigniew Hendzel. - Udostępniamy także w jednym miejscu perełki koncertowe, filmowe, teatralne, plastyczne. Tęsknimy za obecnością uczestników zajęć stałych w naszych placówkach, a to potężna „armia” składająca się z pięciu tysięcy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Tak jak oni chcemy, żeby w domach kultury znowu zapanował gwar, a po korytarzach niosły się odgłosy prób i radosny śmiech. Teraz jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy do zaglądania do nas przez wirtualne „okienko na świat”.

NIE PRZEGAP W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek miesiąca Galeria Fotografii B&B organizuje wernisaż i spotkanie z autorem. Już 3 kwietnia o godz. 18.00. MDK zaprasza na bezpośrednią transmisję on-line na Facebooku ze spotkania z uznanym amerykańskim artystą fotografikiem Roberto Muffoletto, który będzie w ciekawy sposób prezentował prace z serii "Pamiętnik z Berlina", a koneserzy światowej fotografii będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym wydarzeniu, obserwując ciekawy wernisaż z własnych mieszkań.

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy Bajek i Baśni. Na profilach FB: MDK Bielsko-Biała oraz Dom Kultury Komorowice Krakowskie Ciocia Aga (znana dzieciom z Dziecięcej Grupy Twórczej, zespołu tanecznego BIEDRONKI oraz zespołu wokalnego KONTRASTY) przeczyta na żywo najmłodszym najpiękniejsze bajki i baśnie.

#zostanwdomuzMDK

mp / bielsko.info, źródło: Miejski Dom Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj