Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6668

Barwne jajka stanęły przy bielskich szpitalach

Kolorowo zrobiło się na trawnikach przed bielskimi szpitalami. Wszystko za sprawą wielkanocnych kompozycji kwiatowych, które stanęły przy placówkach szpitalnych.

Barwne jajka stanęły przy bielskich szpitalach
Barwne jajka stanęły przy bielskich szpitalach · fot. UM Bielsko-Biała


Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego ustawił kwietniki w kształcie większych i mniejszych ażurowych jajek koloru białego i żółtego obok Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ulicach Wyspiańskiego i Wyzwolenia oraz przy Szpitalu Wojewódzkim. W kwietnikach zostały umieszczone kompozycje kwiatowe z różnokolorowych bratków - żółtych, pomarańczowych i fioletowych. W sumie miasto zakupiło sześć takich kwietników.

Wcześniej jajka miały stanąć w centrum miasta, jednak ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, prezydent miasta Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o umieszczeniu kwiatów przy szpitalach, tak aby chociaż odrobinę mogły umilić ten trudny czas służbom medycznym.

Kwietniki przy szpitalach to nie jedyne wiosenne kwiaty, które ostatnio pojawiły się w mieście. Oko bielszczan już od kilkunastu dni cieszą zasadzone wcześniej przez Wydział Gospodarki Miejskiej tysiące roślin cebulowych, takich jak: tulipany, krokusy i narcyzy.

Warto dodać, że do Wielkanocy po zimie mają być też posprzątane ulice, place, chodniki, przejścia podziemne i elementy małej architektury w całym mieście. Dba o to spółka Suez Bielsko-Biała.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.