Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 4467

Książnica Beskidzka przeniosła działalność do internetu

W dobie ograniczenia poruszania się po mieście i zamknięcia instytucji kultury każda inicjatywa aktywności kulturalnej jest mile widziana. Książnica Beskidzka również przeniosła swoją aktywność do Internetu. Dla swoich czytelników ma kilka propozycji.

Zainspiruj nas
Trwa konkurs plastyczny pod hasłem Zainspiruj nas - bibliotekarze zachęcają, aby wysłać do nich swoje prace związane z tematyką wiosny i Świąt Wielkanocnych. - Prześlijcie zdjęcia przedstawiające kolejne etapy wykonywania prac. Pamiętajcie, że wiosna to czas odrodzenia i wykorzystajcie materiały dostępne w domu - opakowania, wycinki z gazet, skrawki materiałów itp. Warto dać im drugie życie. Pomóżcie nam wybrać najciekawsze prace, głosując na te, które najbardziej wam się podobają, a my je nagrodzimy interesującymi książkami. Na pewno będą inspiracją dla waszych kolegów i dla nas - bibliotekarzy - zachęca Książnica Beskidzka.

Drama Lama
Grupa literacka Książnicy Beskidzkiej o przewrotnej nazwie Drama Lama, postanowiła przenieść swoje interakcje z bibliotecznej piwniczki wprost w internetową sieć. Bo pisać i czytać możemy zawsze! - Jeśli więc piszesz albo chcesz zacząć; chcesz się pochwalić lub szukasz krytyki; chcesz poznać zasady poprawnej pisowni; możesz do nas dołączyć w każdej chwili. Piszemy na konkursy, przygotowujemy się do różnych wydarzeń literackich, organizujemy wyzwania czytelnicze. Możesz skontaktować się z nami bardziej oficjalnie (koniecznie z próbką swojego pisarstwa!) na drama.lama.online@gmail.com lub mnie oficjalniej, klikając na Messengerze ikonę z lamą. Znajdziesz nas na facebooku jako Drama Lama Online. A jak świat wróci do normy - co dwa tygodnie w Książnicy Beskidzkiej przy ul. Juliusza Słowackiego 17A w Bielsku-Białej - zaprasza Drama Lama.

Wspomnień czar
Zamknięta biblioteka wcale nie musi oznaczać braku dostępu do oferty kulturalnej. Książnica Beskidzka przenosi się do Internetu, zapraszając wszystkich naszych czytelników na cykl Wspomnień czar. - Codziennie na YouTube prezentować będziemy archiwalne filmy z wybranych spotkań autorskich, które odbyły się w Książnicy Beskidzkiej. Cykl rozpoczyna Juliusz Wątroba - zapowiada Książnica Beskidzka.

Klub angielski
Klub języka angielskiego spotyka się on-line we wtorki i środy o godz. 17.00, szczegóły: englishdiscussionclub77@gmail.com

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.