bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 2437

Jakie dekoracje wielkanocne wybrać, aby wprowadzić w domu świąteczny nastrój?

Materiał partnera:

Odświętnie udekorowany dom to nie tylko tradycja. To także sposób na wyczarowanie wyjątkowej atmosfery, podkreślenie, że przeżywamy niezwykłe święta. Podpowiadamy, czego w tych dekoracjach nie powinno zabraknąć.

Jakie dekoracje wielkanocne wybrać, aby wprowadzić w domu świąteczny nastrój?


Dekoracje wielkanocne - pisankiTo niemal oczywista i nieco banalna ozdoba, jednak na świątecznym stole nie powinno ich zabraknąć. Pisanki można robić na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze w Polsce jest gotowanie jajek w łupinach cebuli i wyskrobywanie wzorów, ale można sięgnąć po inne techniki artystyczne. Od kilku sezonów modny jest decoupage, czyli ozdabianie różnych przedmiotów fragmentami serwetek z oryginalnymi nadrukami. Z okazji Wielkanocy trzeba poszukać tych z zajączkami, barankami, kurczakami, lub baziami.

Jajka można też malować. Czym? Tu możliwości jest naprawdę wiele, począwszy od zwykłych farb plakatowych, poprzez farby typu gwasz, farby stworzone specjalnie do malowania jajek. Można też pójść krok dalej i sięgnąć po… lakier do paznokci.

dekoracje-wielkanocne-pisanki.


Dekoracje wielkanocne - świąteczne obrusyBiały obrus zarezerwowany jest dla wieczerzy wigilijnej. Śniadanie wielkanocne, chociaż bardzo uroczyste, nie wymaga białego nakrycia stołu. Zamiast niego można położyć typowo wielkanocny obrus z motywami nawiązującymi do aktualnie obchodzonych świąt. Obok tradycyjnych motywów wielkanocnych, podobnych do tych występujących na pisankach, można sięgnąć po mniej oczywiste obrusy w kwiaty oraz obrusy dekorowane haftami.

Dekoracje wielkanocne - ozdoby ceramiczneCeramika ozdobna towarzyszy nam na co dzień. To nie tylko figurki ozdobne (najczęściej słonie z trąbą do góry, które mają przynieść szczęście), ale też elementy zastawy stołowej, a więc talerze, patery, wazy, filiżanki itp. kompletując świąteczne ozdoby ceramiczne, warto postarać się, by kolorystycznie stanowiły spójną całość. To niby drobiazg, ale znacząco wpłynie na odbiór całego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup kompletu dekoracji ceramicznych przygotowanych specjalnie na Wielkanoc. Takie zestawy można znaleźć między innymi w ofercie marki Eurofirany.

Dekoracje świąteczne - wyjątkowe zasłonyMycie okien z okazji świąt jest bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Przy tej okazji wiesza się też nowe firany i zasłony. Na ogół każda pani domu ma jakiś żelazny zestaw, który wyciąga z szafy na wiosnę i który jest dopasowany do aranżacji wnętrza. Jednak czasem warto sięgnąć po nowe rozwiązania i powiesić zasłony z typowo świątecznymi motywami. Co prawda po tygodniu trzeba będzie je zdjąć, ale przecież święta to czas wyjątkowy i wymaga wyjątkowej oprawy.

Przeczytaj także: Świąteczne ozdoby - top 5 propozycji, które musisz mieć!

Eurofirany to marka obecna na rynku od dwudziestu dziewięciu lat. W tym czasie rodzinna firma przekształciła się w sieć salonów stacjonarnych w całej Polsce oraz prężnie działający sklep internetowy. W swojej ofercie ma tkaniny dekoracyjne u użytkowe oraz elementy wyposażenia wnętrz. Umożliwia składanie zamówień na szycie na wymiar firan, rolet i zasłon. Trzy nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line to odpowiedź na potrzeby różnych grup klientów.