Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 5096

Teatr "Banialuka" przenosi swą działalność do internetu

Teatr Lalek Banialuka, tak jak wszystkie instytucje kultury w kraju, zawiesił swoją działalność artystyczną. Świat zmaga się z epidemią, która wstrząsnęła ludzkością separując nas od siebie, od obcowania zarówno z kulturą jak i z innymi sferami życia codziennego.

- W tych nadzwyczajnych czasach, kiedy Widzowie w trosce o swoje i innych zdrowie pozostają w domach i nie mogą przekroczyć progu naszego Teatru, przygotowaliśmy coś specjalnego! Postanowiliśmy odwiedzić Naszych Młodych Widzów w ich domach i zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych wesprzeć edukacyjnie - podkreśla dyrekcja Teatry Lalek "Banialuka.

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie cyklem „Banialuka. Lektury do matury” postanowiliśmy również przygotować program internetowy dla maluszków w wieku 4-6 lat. Program będzie nosił nazwę „Banialuka. Klub małego rzemieślnika”, w którym wyjątkowi pracownicy naszego Teatru: plastyczki, krawcowe, rzeźbiarze, stolarze odkryją tajemnice przeistaczania różnych prozaicznych i często na pozór zbędnych przedmiotów domowych w prawdziwą magię teatralnych lalek, rekwizytów a kto wie, może nawet stworzą teatr z kartonu? Zaprojektują kostium teatralny, meble i scenografię. Do udziału w programie zostaną zaproszeni: Małgorzata Jankowska, Krystyna Nikiel, Joanna Bogacz-Lisicka, Grzegorz Sowa oraz Robert Marciniak. To dzięki nim w domowym zaciszu najmłodsi widzowie naszego Teatru zbudują prawdziwie magiczne przedmioty a może nawet swój własny teatr.

Program „Banialuka. Lektury do matury” można oglądać od 25.03. Codziennie o godzinie 19:00 na profilu społecznościowym FB Teatru Lalek Banialuka emitowany jest nowy odcinek, kolejne opowiadanie wybitnej prozy Schulza w znakomitych interpretacjach naszych artystów. Archiwalne odcinki można oglądać na kanale YouTube i stronnie internetowej w zakładce Aktualności.

Program „Banialuka. Klub małego rzemieślnika” jest w trakcie przygotowań. O jego emisji teatr poinformuje wkrótce. Pierwsze odcinki pojawią się na pewno przed świętami w godzinach przedpołudniowych!

mp / bielsko.info

źródło: Teatr Lalek Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj