bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 2799

Szef bielskiej drogówki zatrzymał po służbie pijanego kierowcę

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie, chociaż był już po służbie. Jadąc bielską ulicą Żywiecką, zauważył kierującego skuterem, który wyraźnie miał problem z utrzymaniem równowagi na jednośladzie i jechał tzw. zygzakiem. Policjant zatrzymał go, żeby sprawdzić, czy powodem jazdy są problemy zdrowotne, czy alkohol. 42-latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

kom. Krzysztof Stankiewicz — szef bielskiej drogówki
kom. Krzysztof Stankiewicz — szef bielskiej drogówki · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek po południu kom. Krzysztof Stankiewicz — szef bielskiej drogówki był już po służbie, kiedy na bielskiej ulicy Żywieckiej zauważył kierującego skuterem, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu lub mieć jakieś problemy zdrowotne. Komisarz Stankiewicz powiadomił oficera dyżurnego bielskiej komendy i pojechał za skuterem. Kiedy jego kierowca, znajdując się na ulicy Grażyny, zatrzymał się na chwilę, policjant zablokował mu możliwość dalszej jazdy. Naczelnik drogówki przedstawił się i pokazał służbową legitymację. Od kierowcy skutera wyczuwalna była woń alkoholu, a kiedy na miejsce dotarli mundurowi z drogówki, potwierdzili, że jechał na podwójnym gazie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 42-letniemu bielszczaninowi grożą teraz nawet 2 lata za kratami, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.