bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2771

ATH: nowe sale i laboratoria

W czerwcu zakończą się prace budowlane w nowej siedzibie wydziału nauk o materiałach i środowisku Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej. W październiku rozpocznie się przeprowadzka z pl. Fabrycznego.

ATH, szkoła wyższa, studia
ATH w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Studenci i wykładowcy przeniosą się z centrum miasta do kampusu na Błoniach. Od lat czynione są wysiłki, aby jedyna publiczna wyższa uczelnia na Podbeskidziu mieściła się w jednym miejscu.

W budynku C, na miejscu dawnej żołnierskiej stołówki, rozbudowanej teraz dla potrzeb wydziału nauk o materiałach i środowisku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku, gdzie oprócz parkingów powstaną też miejsca z ławkami. Przed przeprowadzką wyposażane zostaną laboratoria wydziału.

W nowej siedzibie studenci będą mieli do dyspozycji cztery sale dydaktyczne i 21 laboratoriów. Budowa pochłonie ponad 13,5 mln zł, z czego 11,5 mln to środki pozyskane z zewnątrz.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.