bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 522

Billboardy reklamowe niezmiennie stanowią skuteczną formę reklamy. Jak je dobrze wykorzystać?

Materiał partnera:

Reklama outdoodrowa to wciąż potencjalnie bardzo skuteczny sposób docierania do szerokich rzesz klientów. Dobrze zlokalizowanej tablicy przeoczyć nie sposób i może ona znakomicie spełniać swoją rolę nawet wówczas, gdy przemykający w pobliżu niej ludzie w większości nie poświęcają jej zbyt wiele uwagi. Wszystko zależy od tego, czy zadbamy o właściwą lokalizację, a także dobrze wykorzystamy niemałą przebież powierzchnię takiego nośnika.

reklamowekonstrukcje - billboardy reklamowe


Na to, by Twoje billboardy reklamowe przyniosły efekt, masz tylko sekundyWielka powierzchnia może zachęcać do tego, by chcieć umieścić na takiej tablicy jak najwięcej informacji. W większości przypadków jest to jednak błąd, który spowoduje, że w ogóle nie spełni ona swojej funkcji. Mało kto będzie bowiem spoglądał na niego dłużej niż kilka sekund - wykorzystajmy więc ten czas jak najlepiej!
Oczywiście istnieć mogą pewne wyjątki związane z lokalizacją konkretnego nośnika. A te bywają przecież najrozmaitsze, bo do dyspozycji mamy różne wymiary i sposoby montażu, o czym można przekonać się np. przeglądając ofertę doświadczonego ich producenta, firmy Ambient Marketing. W miejscach, gdzie mamy do czynienia z długim najazdem, albo z różnych przyczyn wymuszających powolny ruch, można rozważyć nieco bogatszy w treść projekt. Za każdym razem wymaga to jednak odrębnej analizy i wielkiej rozwagi. Nie przyglądamy się uważnie reklamom nie tylko dlatego, że nie mamy czasu - po prostu nie mamy takiego zwyczaju. Ale nawet przelotne, przypadkowe spojrzenie ma szansę pozostawić w naszej pamięci ślad, który, zwłaszcza przy zwielokrotnieniu ekspozycji, może okazać się trwałym. W rezultacie więc przełożyć się na decyzję zakupową, gdy zajdzie taka potrzeba.

Projektując billboardy reklamowe trzeba więc określić konkretny cel: sposób, w jaki maja one angażować uwagę odbiorcy. Jeden dominujący motyw, który przykuje jego wzrok. To coś zupełnie innego niż projektowanie ulotki czy materiału do publikacji w prasie.

Sposób, w jaki się promujesz, powinien stanowić przemyślaną strategięPo skuteczne metody ekspozycji treści marketingowej warto oczywiście sięgać jak najwcześniej - promocja nie może wszak czekać, jeśli zależy nam na sukcesie. Nie spieszmy się jednak za bardzo, aby móc zrobić z nich najlepszy użytek. Nie tylko musimy wykonać lub pozyskać dobry projekt graficzny - najpierw ustalmy zasady identyfikacji wizualnej, jakim wszystkie podobne treści mają być podporządkowane. Czytelny, oryginalny logotyp i zawsze taki sam schemat kolorów, może także dewiza, to podstawa. W ten sposób przelotne nawet spojrzenie na nasze banery ma szansę zaowocować mniejszą rezerwą w bezpośrednim kontakcie z produktem, punktem usługowym, czy bardziej obszernym materiałem informacyjnym, jako czymś, co nie jest już zupełnie nieznane.

Billboard to nadal, mimo wzrostu znaczenia i możliwości mediów elektronicznych, jeden z najlepszych kanałów komunikacji marketingowej, którego nie zablokować nie sposób, jak ma to miejsce w przypadku reklam w internecie. Warunkiem powodzenia jest jego dobre wykorzystanie. Wówczas nawet stosunkowo niewielka liczba nośników przynieść nam może pełen sukces.