bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 1937

Czym zasłonić okna w pokoju dziecięcym?

Artykuł sponsorowany:

Pokój dziecięcy to wyjątkowe pomieszczenie, jednak wymaga ono odpowiedniej aranżacji. Nasze pociechy spędzają w nim mnóstwo czasu śpiąc, bawiąc się i ucząc. Tam także przyjmują znajomych i przyjaciół oraz spędzają swój wolny czas. Niezwykle ważne jest więc stworzenie im odpowiednich i przyjaznych warunków do rozwoju, a zapewnienie dopływu naturalnego światła słonecznego jest jednym z kluczowych elementów. W poniższym artykule podpowiadamy więc czym zasłonić okna w pokoju dziecięcym, aby było bezpiecznie, ładnie i praktycznie.

Czym zasłonić okna w pokoju dziecięcym?


Okna w pokoju dziecięcymPokój dziecięcy musi służyć do odpoczynku, zabawy i nauki i to bez względu na wiek dziecka. W każdym z tych przypadków trzeba wziąć pod uwagę dopływ naturalnego światła, gdyż to ono wyznacza rytm dnia oraz zapewnia lepsze samopoczucie. Z drugiej strony nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń może drażnić i utrudniać popołudniową drzemkę lub odrabianie zadań szkolnych. Idealnym rozwiązaniem jest więc montaż osłon okiennych, które w razie potrzeby ograniczą dopływ promieni słonecznych z zewnątrz. Rynek oferuje wiele propozycji, jednak nie wszystkie sprawdzą się w pokojach najmłodszych członków rodziny. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale najważniejszymi kwestiami są bezpieczeństwo dzieci, łatwość obsługi mechanizmu oraz dostosowanie osłon do wystroju pokoju.

Żaluzje w pokoju dziecięcymJedną z najczęściej wybieranych osłon okiennych do pokoju dziecięcego są klasyczne żaluzje, za pomocą których można dowolnie regulować poziom nasłonecznienia pomieszczeń. Ich atutem jest duża dowolność w przysłanianiu okien, dzięki czemu mogą one dosłownie dorastać wraz z dzieckiem. W okresie pierwszych lat życia żaluzje pozwalają zaciemnić pokój na czas popołudniowej drzemki, co sprzyja wyciszeniu i uspokojeniu dziecka. W późniejszych latach można za ich pomocą przysłaniać tylko wybraną część okna lub rozpraszać promienie słoneczne i stworzyć tym samym przyjemną aurę w pomieszczeniu. Z kolei w ciągu dnia, żaluzje mogą być całkowicie zwinięte i zapewniać dostęp odpowiedniej ilości naturalnego oświetlenia niezbędnego do nauki i zabawy.

Żaluzje i bezpieczeństwo dzieckaZ pewnością każdy rodzic zgodzi się, że ciekawość ich dzieci potrafi bardzo zaskakiwać. Mały człowiek chce po swojemu odkrywać otaczający go świat, jednak czasami jego pomysły bywają niebezpieczne. Warto więc zminimalizować ryzyko i usunąć z zasięgu dziecka wszystkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty oraz elementy wyposażenia. Na szczęście lokalny producent żaluzji - firma Problind - zadbał również o tę kwestię i zaproponował produkt, który jest bezpieczny dla użytkownika, a przy tym świetnie się prezentuje. Do wyboru są zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe, a w każdej z wersji zostały odpowiednio zabezpieczone lamele, dzięki czemu maluch może je spokojnie brać do dłoni. Zabezpieczone zostały również żyłki i prowadnice, co nie tylko chroni je przed zerwaniem, ale i zbyt dużą ciekawością dzieci.

Żaluzje a wystrój pokoju dziecięcegoŻaluzje kojarzą się z bardziej tradycyjnym wystrojem, jednak okazuje się, że idealnie sprawdzają się także w nowoczesnych wnętrzach. Wspomniana już firma Problind oferuje żaluzje w kilkudziesięciu odcieniach, co ułatwia ich dopasowanie do stylu danego pomieszczenia. Dziecięce pokoje to zazwyczaj mieszanka barw, więc nie inaczej powinno być w przypadku osłon okiennych. Kolorowe żaluzje świetnie podkreślą klimat pokoju i stworzą w nim przyjemną atmosferę. Dobrym wyborem jest również montaż klasycznie białych modeli, które będą modne nawet po wielu latach użytkowania. A skoro już o tym mowa, to warto wspomnieć, że lamele żaluzji są łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu wyglądają, jak nowe, nawet po dłuższym czasie.

Zakupy onlineAranżacja pokoju dziecięcego wymaga dużo pracy i energii. Jednak niektóre elementy wyposażenia można zamówić online i zaoszczędzić tym samym przynajmniej kilka godzin. W sklepie internetowym decoman.pl łatwo i szybko złożysz zamówienie, a towar zostanie wysłany bezpośrednio do Twojego mieszkania już po kilku dniach roboczych. Co ważne, cena dostępnych produktów jest dużo niższa niż w punkcie stacjonarnym, ponieważ w tym przypadku kupujesz bezpośrednio u producenta, więc nie ma marż pośredników. A jak dopasować rozmiar żaluzji do okna? Na stronie znajdziesz poradnik pokazujący, w jaki sposób zmierzyć okno w zależności od wybranego sposobu montowania (w lub nad wnęką). Jeśli jednak nie chcesz robić tego osobiście, to do końca tego miesiąca firma Problind oferuje darmowy pomiar okien. Wtedy będziesz mieć stuprocentową pewność, że zamówione żaluzje idealnie wpasują się do okna w pokoju dziecięcym.

FIRMA PROBLINDZapraszamy do kontaktu