Wiadomości

  • 20 marca 2020
  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 4553

Bielscy policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny las"

Dzielnicowi z bielskiej „dwójki” przeprowadzili w ostatnich dniach działania „Bezpieczny las”. Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Bielscy policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny las"
Bielscy policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny las" · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja ta jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Działania prowadzone były na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego lasu i Doliny Wapienicy. Policjanci patrolowali leśne tereny. Celem ich działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Policjanci ze szczególną uwagą przyjrzeli się właścicielom czworonogów. Kilka dni temu w rejonie Koziej Górki doszło bowiem do pogryzienia mężczyzny przez wolno biegającego psa. Właściciele czworonogów nie mogli liczyć na pobłażanie. Kilku z nich pouczono za to, że nie zachowali należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. W miejscu publicznym mężczyźni puścili psy wolno - bez kagańców i smyczy. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.