Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 3495

Bielscy stróże prawa poszukują fałszywego policjanta

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny biorącego udział w oszustwie metodą „na policjanta”, w wyniku którego szajka wyłudziła od 84-letniego bielszczanina 15 tys. złotych. Publikujemy wizerunek jednego ze sprawców, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Bielscy stróże prawa poszukują fałszywego policjanta - 18.03.2020
Bielscy stróże prawa poszukują fałszywego policjanta · fot. KMP Bielsko-Biała


Do przestępstwa doszło 24 lutego 2020 roku około godziny 17 w Bielsku-Białej. Do 84-letniego bielszczanina zadzwonił oszust podający się za policjanta i twierdził, że realizuję akcję policyjną zapobiegającą utracie pieniędzy z banku. Według fałszywego policjanta pieniądze były zagrożone ich wypłatą z rachunku bankowego seniora przez oszustów. Dlatego polecono pokrzywdzonemu, aby sam wypłacił środki pieniężne i przekazał je w celu ich zabezpieczenia rzekomemu policjantowi. Niestety senior dał się nabrać na tę metodę oszustwa i na niestrzeżonym parkingu w rejonie pawilonu handlowego przy ul. Komorowickiej przekazał gotówkę jednemu z oszustów.

Prosimy wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z opublikowanego wizerunku lub mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji I w Bielsku-Białej pod nr tel. 47 857-01-00 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 857-12-55.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.