bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 1707

Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?

Materiał partnera:

Słońce, ruch i dotlenianie bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie naszych pociech. Z całą pewnością warto więc zadbać o to, żeby takich zabaw na świeżym powietrzu było jak najwięcej. W końcu to dzięki nim można zadbać o prawidłowy rozwój ich układów: ruchowego, oddechowego, nerwowego oraz krążenia. Tylko jak to zrobić? Już podpowiadamy!

Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?


Jak zmotywować dzieci do zabaw na świeżym powietrzu?Przede wszystkim nie należy ich do niczego zmuszać. Warto zadbać o to, by dzieci robiły na podwórku tylko to, co sprawia im największą frajdę. Oczywiście powinno się mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych pomysłów i trików, które mogą okazać się przydatne w przypadku dzieci, które zbyt mocno przywiązały się do świata zabaw wirtualnych. Oto one:

  • Zadbaj o atrakcjeZwykły publiczny plac zabaw może nie wystarczyć. Tam jest za dużo dzieci i nie zawsze jest odpowiednie dla nich wyposażenie. Lepiej zaopatrzyć się w swój własny plac zabaw do ogrodu. Dzięki niemu dziecko będzie mogło zadecydować, kiedy, w co i z kim będzie się bawić.

  • Zainspiruj do kreatywnych zabawByć może twoje dziecko lubi bardziej ekstremalne wyzwania. Jeśli tak jest, to w tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzi się kopuła wspinaczkowa. Żeby tego rodzaju formę zabawy jeszcze bardziej uatrakcyjnić, możesz np. zacząć mierzyć mu czas podczas jego wspinaczek i tym samym zacząć je zachęcać do osiągania coraz to lepszych rezultatów.

  • Zaproponuj nowy sposób na odstresowanie sięNowa huśtawka ogrodowa może sprawić, że dziecko szybko zapomni o swoich codziennych niepowodzeniach oraz troskach. Wystarczy je odpowiednio zachęcić, żeby to właśnie na niej „wyhuśtało” wszystkie towarzyszące mu negatywne emocje oraz uczucia.