Wiadomości

  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 6037

W rejonie bielskiego targowiska powstanie mini-rondo

Miejski Zarząd Dróg jest gotowy rozpoczynać zaplanowaną na ten rok przebudowę ul. Cieszyńskiej w rejonie targowiska, gdzie na jej skrzyżowaniu z ul. Józefa Lompy powstanie małe rondo. Przetarg na to przebudowę skrzyżowania ulic Cieszyńskiej i Lompy został ogłoszony, zainteresowanie nim jest spore.

Skrzyżowanie ulic Lompy i Cieszyńskiej w Bielsku-Białej
Skrzyżowanie ulic Lompy i Cieszyńskiej w Bielsku-Białej · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Nowe rozwiązanie usprawni ruch w tym miejscu, a zwłaszcza dojazd do placówek edukacyjnych przy ul. Józefa Lompy, do przyszłego Muzeum Bajki Animacji oraz na plac postojowy, a w przyszłości na parking wielopoziomowy, który powstanie w jego sąsiedztwie. Jak zawsze prace drogowe poprzedzi przebudowa podziemnej infrastruktury, a także oświetlenia.

- Za tą inwestycją przemawiały trzy argumenty, po pierwsze pozwoli uporządkować ruch przy targowisku i dojazd do szkół i ośrodka przy ul. Lompy, po drugie dojazd do projektowanych dopiero inwestycji - zarówno Muzeum Bajki i Animacji Studia Filmów Rysunkowych, jak i naszego parkingu wielopoziomowego. Zakres przebudowy dotyczy nie tylko wykonania samego ronda na skrzyżowaniu z ul. Lompy, ale wjazdu i przedpola parkingu wielopoziomowego, przy którym zostanie teraz wykonany dość duży parking dla autokarów, który będzie mógł być użytkowany wcześniej, zanim powstanie sam obiekt wielopoziomowy. Mamy już pozwolenie na budowę tego parkingu, czekamy na możliwości finansowe miasta Bielska-Białej - mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś.

W ramach tego samego zadania rozbudowany zostanie odcinek ul. Cieszyńskiej w miejscu, gdzie jeszcze nie jest ona zmodernizowana, oraz ul. Mikołaja Kopernika, gdzie przewidziano budowę murów oporowych, rozbudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kanalizacji ogólnospławnej (przy zachowaniu ciągłości spływu ścieków), przebudowę oświetlenia ulicznego oraz kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej. Zbudowane zostaną schody terenowe, śmietnik i elementy małej architektury. Ulica Kopernika otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej (MZD dysponuje jej zapasem po rozbiórce historycznej nawierzchni ul. Krakowskiej).

- Realizacja zadania potrwa około pięciu miesięcy. Z pewnością w trakcie prac natrafimy na pewne ograniczenia i utrudnienia, ale po zakończeniu inwestycji ten fragment miasta zyska nie tylko na funkcjonalności, ale i na estetyce - przewiduje Wojciech Waluś.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.