Wiadomości

  • 11 marca 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 6092

Będzie nowy odcinek drogi w rejonie Hulanki

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg - jeden z pierwszych w tym roku - na wykonanie drogi, która połączy al. Generała Władysława Andersa z ul. Piastowską, w kierunku ze Starego Bielska. Powstanie poprowadzony nowym śladem łącznik liczący około 400 metrów, który pozwoli łatwiej dostać się ze Starego Bielska i jadącym z Mazańcowic al. Generała Andersa do węzła na Hulance.Szacowane koszty inwestycji przekraczają 3,5 mln zł.

hulanka
fot. MZD Bielsko-Biała / spacery360.pl


Teraz też jest to możliwe zjazdem w ul. Jana III Sobieskiego i włączeniem się w ul. Piastowską lub po pokonaniu tunelu i zawróceniu na ul. Babiogórskiej. To dodatkowy odcinek do pokonania przy coraz większym natężeniu ruchu. Zaplanowana inwestycja pozwoli na o wiele szybszy dojazd do ronda na Hulance niż obecnie. To także odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie ze strony mieszkańców Starego Bielska.

Budowa nowego odcinka nie przysporzy kłopotów kierowcom, bo odbywać się będzie poza istniejącymi drogami. Jednokierunkowy łącznik rozpoczynał się będzie przed tzw. zielonym tunelem, gdzie pojawi się możliwość zjazdu z obwodnicy zachodniej, a zakończy się wlotem w ul. Piastowską, którą będzie się można dostać do samego ronda. Droga będzie miała jedną jezdnię o szerokości 5 m i chodnik dla pieszych, zostanie też oświetlona.

- Koncepcja wybudowania tego łącznika nie jest nowa, myśleliśmy o niej już wcześniej, a teraz wzmożony ruch i rozbudowa ul. Cieszyńskiej oraz sygnały płynące z rad osiedli spowodowały, że przystąpiliśmy do realizacji. Aby pokonać spore wzniesienie potrzebny będzie 18-metrowy mur oporowy pomiędzy nową drogą a al. Gen. W. Andersa. Przewidujemy, że prace potrwają około czterech miesięcy - mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś, licząc na korzystne ceny w przetargu.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.