bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2020
  • wyświetleń: 2700

Sukces uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w "deBBatach"

6 marca drużyna V LO - w składzie Julia Polaczek, Kacper Sikorski, Andrzej Baziak i Martyna Lalik - wygrała bielski finał DeBBat Oksfordzkich. Zespół dyskusyjny tego liceum uzyskał awans do wielkiego finału Debat Oksfordzkich DeBBaty, który odbędzie się w dniach 27-28 marca w Warszawie.

Sukces uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w "deBBatach"
fot. Katarzyna Kucybała


Debatę półfinałową zorganizowaną w auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im Mikołaja Reja wygrało V LO z uczniami LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, młodzież dyskutowała na temat: Automatyzacja pracy przyniesie społeczeństwu więcej szkód niż pożytku. Finałowa teza brzmiała: NATO powinno wyrzucić Turcję ze swoich struktur i została obroniona przez Piątkowiczów, którzy wygrali z uczniami I LO im. Mikołaja Kopernika.

Projekt DeBBaty to inicjatywa organizowana przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Forum Rozwoju Młodych i Fundacją Nowy Głos. DeBBaty łączą w sobie turniej debat oksfordzkich i cykl szkoleń projektowych dla licealistów. W projekcie udział w tym roku wzięło 12 miast - Bielsko-Biała, Opole, Wrocław, Suwałki, Radom, Lublin, Rzeszów, Katowice, Olsztyn, Kielce, Toruń oraz Łódź.

Celem projektu jest rozwój retoryki oraz debaty publicznej w naszym kraju. Jego zamysłem jest też oswojenie młodych Polaków z wystąpieniami publicznymi, a przede wszystkim zaktywizowanie uczniów szkół średnich. Projekt oferuje im możliwość przyswojenia umiejętności praktycznych, które są niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.