bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 2728

Inauguracja VI edycji ogólnopolskiej akcji "Rower pomaga"

Za nami:

Sukces akcji "Rower pomaga" w 2019 roku zachęcił organizatorów z fundacji ekologicznej "Arka" do zorganizowana kolejnej odsłony wydarzenia. Tym razem największa społeczna inicjatywa rowerowa wystartuje w najbliższy wtorek, 10 marca o godzinie 11.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

W akcji kilometry przejechane na rowerze zamienione są na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Kilometry można wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl lub dołączyć do akcji na Endomondo pod linkiem

www.endomondo.com/challenges/42318451

- Już powoli wiosna, więc rusza kolejna edycja naszej akcji Rower Pomaga. Bardzo się cieszymy z tego, iż 5 edycja akcji w roku 2019 nie tylko okazała się rekordowa, ale także razem z licznymi partnerami zbudowaliśmy największą akcję rowerowo - społeczną w Polsce prowadzoną przez organizację ekologiczną - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. - I bardzo się cieszymy, iż wieloletni Partner naszej akcji Grupa Kęty został jej Głównym Partnerem - dodaje.

- Cieszę się, że nasza firma może wspierać takie inicjatywy - mówi Prezes Dariusz Mańko.  - Z jednej strony rowery trafiają do dzieci i młodzieży z domów dziecka, z drugiej sami jeździmy na rowerach, jesteśmy aktywni i bardziej ekologiczni. Bardzo mi zależy aby coraz większa grupa pracowników korzystała z roweru np, w drodze do pracy. Mamy przygotowane specjalne zadaszenia i parkingi rowerowe. Jeżeli będzie za mało - dobudujemy - deklaruje. W tym roku zapraszam wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej do wspólnej jazdy.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji organizatorzy łączą tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Każda osoba, która wpisze liczby do kalkulatora, mogą zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja już okazała się dużym sukcesem. Osoby biorące udział w akcji przejechali ponad 62 miliony kilometrów na rowerach, dlatego organizatorzy akcji rozdali dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 62 rowery.

mp / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.