Wiadomości

  • 9 marca 2020
  • wyświetleń: 8037

BKS Stal Bielsko-Biała - zmiana na stanowisku prezesa

Nowym prezesem Bialskiego Klubu Sportowego została Aleksandra Jagieło, była wybitna reprezentantka Polski w siatkówce.

Aleksandra Jagieło - nowa prezes BKS Stal Bielsko-Biała
Aleksandra Jagieło - nowa prezes BKS Stal Bielsko-Biała · fot. www.bks.bielsko.pl


6 marca Rada Nadzorcza Bialskiego Klubu Sportowego S.A. odwołała ze stanowiska prezesa Bialskiego Klubu Sportowego S.A. - Andrzeja Pycia, który pełnił tę funkcję od 1 lipca 2016 r. Podziękowano mu za ponad 3,5-letnie kierowanie Bialskim Klubem Sportowym S.A. i jego wkład w rozwój bielskiej drużyny siatkarek.

W związku z rezygnacją Jacka Zięby (prezesa sponsora kluczowego bialskiego klubu - firmy Hydro ZNPHS) - z powodów osobistych i zawodowych - z funkcji członka zarząd Bialskiego Klubu Sportowego S.A. zarząd od sierpnia 2019 r. był jednoosobowy. Rada nadzorcza na stanowisko prezesa zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A. powołała Aleksandrę Jagieło, która w ostatnim czasie pełniła obowiązki dyrektora ds. sportowych.

Aleksandra Jagieło to była wybitna reprezentantka Polski w siatkówce. Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy (2003 i 2005), a także brązowa medalistka Mistrzostw Starego Kontynentu (2009) oraz ośmiokrotna Mistrzyni Polski (w tym dwukrotnie w barwach Bialskiego Klubu Sportowego w 2003 i 2004 roku). W bogatej kolekcji medali i pucharów Aleksandry Jagieło warto jeszcze wspomnieć o Pucharze CEV wywalczonym wraz z klubem z Muszyny w 2013 roku, a także o czterech Pucharach Polski i trzech Superpucharach. W 2005 r. Aleksandra Jagieło otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, w 2010 r. została wybrana najlepszą siatkarką Polski w roku 2009.

Swoją seniorską karierę zaczynała i kończyła w bialskim klubie. Po zakończeniu kariery pozostała w Bialskim Klubie Sportowym S.A., została dyrektorem ds. sportowych. 6 marca 2020 r. objęła stanowisko prezesa Bialskiego Klubu Sportowego S.A. jako pierwsza kobieta w historii tej bielskiej spółki.

mp / bielsko.info

źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.