Wiadomości

  • 5 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 3533

Kolejne dzieci otrzymały odblaski. Docelowo miasto rozda 25 tys. sztuk

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej to kolejni obdarowani odblaskami w ramach akcji, którą na początku lutego zainaugurowano w mieście. Docelowo elementy odblaskowe trafią do 20 tysięcy bielskich dzieci i 5 tysięcy seniorów.

odblaski
Kolejne dzieci otrzymały odblaski. Docelowo miasto rozda 25 tys. sztuk · fot. UM Bielsko-Biała


Inicjatorami akcji są trzej miejscy radni - Roman Matyja, Karol Markowski i Maksymilian Pryga. Odblaskowe elementy ufundowały firmy: Suez, Inelo, Aksam, Safety First i Salon BHP. Spotkanie organizatorów akcji, władz miasta z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim na czele, przedstawicieli policji, seniorów z zaprzyjaźnionego ze szkołą domu opieki oraz dyrekcji placówki z dziećmi odbyło się 3 marca w Szkole Podstawowej nr 36.

- Co może stać się niedobrego, jeśli wieczorową porą albo w nocy idziemy nieoświetloną drogą i nie jesteśmy widoczni? - zaczęła spotkanie z najmłodszymi uczniami Dorota Siwik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 36.
- Może nas potrącić samochód - odpowiedział rezolutnie jeden z uczniów.

- Dokładnie! Dziś spotykamy się z okazji bardzo ważnej akcji, która niewielkim kosztem może nam po prostu uratować życie - tłumaczyła D. Siwik.

O tym, że warto nosić odblaski i że dorosłym bardzo zależy na bezpieczeństwie dzieci mówił prezydent Bielska-Białej. - Nie chodzi o to, że ktoś jest radnym czy prezydentem, w większości wszyscy jesteśmy rodzicami i mieszkańcami. Bardzo nam zależy na bezpieczeństwie i dzieciaków i młodzieży, jak również naszych seniorów - tak naprawdę wszystkich - mówił J. Klimaszewski.

- Pomysł radnych w bardzo szybkim czasie zmaterializował się. Znalazły się firmy, których właściciele też są przecież rodzicami, dlatego pomogli w realizacji tej idei. Wszystkim nam zależy na tym, abyście byli bezpieczni, a noszenie odblasków zwłaszcza po zmroku - najlepiej przez cały czas - wpływa na bezpieczeństwo. Bardzo was proszę, noście odblaski! - apelował prezydent.

Szczegółową wiedzę na temat noszenia odblasków przekazała dzieciom aspirant Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Elementy odblaskowe musimy nosić w taki sposób, aby były widoczne. Wszystko po to, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. W przypadku bowiem kiedy dochodzi do kontaktu pieszego z samochodem, niestety pieszy narażony jest na poważne obrażenia. Dajmy sobie szansę i nośmy odblaski. Najlepiej na ręku czy na nodze i koniecznie na odzieży wierzchniej, nie pod kurtką czy pod spodniami. Im wcześniej kierowca nas dojrzy, tym ma więcej czasu na reakcję - mówiła policjantka.

Głos w imieniu organizatorów inicjatywy zabrał radny Roman Matyja. - Akcja, którą organizujemy, da też efekt w przyszłości. Cieszę się, że jest was tylu. Noście opaski i przekazujcie wiedzę, którą dziś otrzymaliście, także w domu. Rozmawiajcie o tym z rodzicami. Po prostu - bądźcie bezpieczni - mówił radny.

Po pogadankach odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Kluz, a później dzieci z rąk prezydenta, radnych i aspirant policji otrzymały odblaski.

W południe identyczna akcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.