bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 czerwca 2012
  • 8 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3576

Gemini: akcja walki z czerniakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

8 czerwca na parkingu przed Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej w ramach 9 edycji ogólnopolskiej akcji „Badaj Znamiona”, organizowanej przez La Roche-Posay Laboratoire Dermatologique pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, stanie mobilny gabinet dermatologiczny Melanobus.

Gemini, centrum handlowe, sklepy
Centrum handlowo-usługowe Gemini w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


La Roche-Posay wraz Gemini Park i Aptekami Ziko, wspierającymi akcję „Badaj Znamiona”, zapraszają mieszkańców na bezpłatne konsultacje i badania do Melanobusa, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Celem kampanii społecznej „Badaj Znamiona” jest zwrócenie uwagi na problem czerniaka, poszerzenie wiedzy na temat tej poważnej choroby i zachęcenie do systematycznej profilaktyki. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce stale wzrasta. W 2009 roku zdiagnozowano 2.562 nowe przypadki.

Czerniak, który jest jedną z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry, odpowiednio wcześnie zdiagnozowany może być w 90% wyleczalny. Niestety wiele osób zbyt późno zwraca uwagę na niepokojące objawy i nie zgłasza się na badania kontrolne do dermatologa. Do tego dochodzi duża beztroska związana wystawianiem się na działanie promieni UVA i UVB bez odpowiedniej ochrony.

Szczególnie groźne są poparzenia słoneczne doznane w dzieciństwie i wczesnej młodości (do 18. roku życia). Stąd pierwszym krokiem w profilaktyce czerniaka i innych nowotworów skóry jest stosowanie dobrych preparatów z filtrem ochronnym takich jak Anthelios La Roche-Posay. Anthelios wyróżnia system filtrujący Mexoplex®, który zapewnia skuteczną ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA oraz obniżona zawartość filtrów chemicznych.

Preparaty marki La Roche-Posay są najczęściej polecanymi przez dermatologów preparatami na świecie.

Organizatorzy, patroni oraz Gemini Park zapraszają bielszczan na badania, jak też zachęcają do systematycznego badania skóry samodzielnie oraz przynajmniej raz na pół roku u dermatologa. Regularne sprawdzanie znamion daje szansę na wczesne wykrycie zmian nowotworowych skóry, co umożliwia ich skuteczne leczenie.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj