bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 marca 2020
  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 5762

Jak ma wyglądać plac WP? Projektant przystępuje do pracy

We wtorek w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie urzędników i przedstawicieli firmy, która zaprojektuje plac Wojska Polskiego.

plac Wojska Polskiego
fot. FB Bronisław Szafarczyk


W spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca prezydenta miasta Przemysław Kamiński i radny Bronisław Szafarczyk.

- Analizowano i zgłaszano różnorakie uwarunkowania (historia placu, zieleń, lokale i ogródki, estrada z zapleczem, toaleta publiczna, fontanna, prowadzenie akcji przeciwpożarowej, rodzaj oświetlenia, a nawet rodzaj i fakturę bruku oraz jego wpływ na damskie szpilki. Projektant ma spory materiał i ból głowy, jak to uporządkować. Wiemy jedno, po przebudowie plac ma być jednym z prestiżowych miejsc w mieście - napisał na Facebooku radny Bronisław Szafarczyk .

Przypominamy, że przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. "Przebudowa Placu Wojska Polskiego wraz z rozbudową ul. Cyniarskiej w Bielsku-Białej" wygrała firma Amaya Architekci Bartosz Majewski z Katowic. Doświadczona w aranżacji przestrzeni miejskiej firma wyceniła zadanie na kwotę 285 tys. zł.

Projekt ma być gotowy w 2021 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.