bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 marca 2020
  • wyświetleń: 3555

Eaton z tytułem Organizatora Pracy Bezpiecznej

Firma Eaton Automotive Systems z Bielska Białej została wyróżniona przez Państwową Inspekcję Pracy tytułem Organizatora Pracy Bezpiecznej.

eaton
Eaton z tytułem Organizatora Pracy Bezpiecznej · fot. Eaton Automotive Systems


Ze mną będziesz najbezpieczniejszy - do tych właśnie słów nawiązuje statuetka wręczana każdego roku laureatom konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej. Główny Inspektor Pracy podjął decyzję, że inspekcja będzie nie tylko uczyć, ale także nagradzać i promować tych, którzy tworzą bezpieczne i ergonomiczne miejsca pracy.

Konkurs jest więc nie tylko szansą zdobycia nagrody, ale przede wszystkim stanowi motywację dla dalszego rozwoju każdej firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Główny Inspektor Pracy na wniosek kapituły konkursu, w której - obok jurorów PIP - zasiadają przedstawiciele największych organizacji pracodawców i związków zawodowych.

Pod koniec 2019 Eaton Automotive Systems otrzymała od Ministerstwa Zdrowia certyfikat Pracodawca Zdrowia. O ten certyfikat ubiegać mogły się przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które wykażą ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy. Kryteria, jakie trzeba było spełnić, aby otrzymać certyfikat, to m.in. promocja aktywnego stylu życia, wspieranie badań profilaktycznych, podejmowanie działań promujących wśród pracowników zdrowy styl życia i odpowiednie odżywianie, uświadamianie pracownikom konieczność wykonywania przeciwnowotworowych badań profilaktycznych.

Dodatkowo firma Eaton otrzymała podziękowania od minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Inicjatorem tego wyróżnienia była dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, z którą Eaton od lat współpracuje.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.