bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 1407

Meble na wymiar - konieczność czy zbędna zachcianka?

Materiał partnera:

Stojąc przed wyborem mebli kuchennych, łazienkowych czy tych w garderobie musimy rozważyć kilka spraw. Jedną z nich jest dopasowanie wyposażenia do powierzchni oraz naszych potrzeb. W takiej sytuacji rozpatrujemy często wybór pomiędzy gotowymi meblami a tymi na wymiar. Które wybrać?

Meble na wymiar - konieczność czy zbędna zachcianka?


Idealna kwadratowa lub prostokątna przestrzeń jest dobrym miejscem dla gotowych już mebli. Sprawdzą się one w różnych wariantach. Zarówno szafki stojące, jak i wiszące będą współgrały ze sobą, co jest zaletą prostych ścian, na których nie ma cięć, skosów czy innych rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych. Jeśli te ostatnie pojawiają się, to często jedynym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar. Jeśli nie potrzebujemy w łazience zbyt wielu szafek, to wystarczy jedna lub dwie, które spełnią swoje zadanie. Z kolei, gdy chcemy wykorzystać trudną przestrzeń do maksimum, to warto zwrócić się po radę do specjalistów.

Meble na wymiar BielskoMówi się, że do każdej pracy znajdzie się osoba, która wykona daną czynność taniej. Często jednak nie idzie to w parze z jakością, która zwykle odgrywa najważniejszą rolę. Dlaczego? Meble kuchenne na wymiar tworzą pewnego rodzaju nieprzenikniony monolit. Objawia się to precyzyjnym dopasowaniem mebla do każdego gzymsu czy wcięcia. Odpowiednio zabezpieczone i połączone w dużym stopniu ogranicza, a często zapobiega dostawaniu się wody czy pozostałości jedzenia za, pod czy między szafki. Solidnie wykonana praca zarówno ta produkcyjna, jak i instalacyjna zapewni komfort użytkowania i znacząco ograniczy zbieranie się uciążliwego brudu.

Warto nadmienić, że meble stawiane luzem lub kompozycje różnych modeli z wielorakich kolekcji mogą tworzyć niepowtarzalny wystrój. Trudno jednak będzie je odpowiednio scalić, ograniczając zbieranie się nieczystości, tak jak dzieje się to w meblach na wymiar. Dylemat ten spotyka także inwestorów na rynku nieruchomości. Podjęcie decyzji o wyposażeniu jest istotne, ale w zależności od segmentu, w którym się poruszamy, koszty na wykończenie mogą być minimalne lub ogromne w wypadku apartamentów premium. Wszystkie decyzje mają swoje konsekwencje, które musimy zaakceptować lub przemyśleć sprawę na nowo. Czasami mniej znaczy więcej.

Niestandardowe kompozycjeTo domena mebli produkowanych na wymiar. Jeżeli takie jest nasze życzenie, to możemy stworzyć garderobę naszych marzeń. Część damską wyposażymy w liczne półki na buty, miejsce na suknie i sukienki, a także luźniejszą odzież. Nie może zabraknąć lustra, które będzie stało niezależnie lub wkomponowane zostanie w konstrukcję. Do tego gablotka na biżuterię ułatwiającą jej przegląd i wielopunktowe oświetlenie, które można dostosować do potrzeb i pory dnia. Na środku stylowa pufa lub fotel umożliwiający spoczynek podczas zakładania obuwia. Tego typu garderoba wymaga indywidualnego podejścia i doświadczenia w projektowaniu i montażu.

Podobne wariacje znaleźć można w kuchni. Głęboki róg u zbiegu ścian może być trudny w użytkowaniu. Jednak odpowiednie mechanizmy umożliwią instalacje przesuwanych półek. Dzięki temu uzyskamy dodatkową przestrzeń na naczynia lub garnki. Zamontowane pod szafkami oświetlenie będzie przydatne podczas gotowania nawet bez konieczności włączania głównego świata. Chowane w blacie gniazdka można wyciągnąć, gdy używamy kilka urządzeń jednocześnie. Po wszystkim jednym ruchem ręki umieszczamy je w szafce. To tylko nieliczne z udogodnień, które można zaplanować ze specjalistą. Meble na wymiar Bielsko oraz praktyczne porady specjalistów znaleźć można na https://meblebielsko.net/.

Wybór mebli wolnostojących i tych na wymiar uzależniony jest głównie od dostępności miejsca oraz wyglądu przestrzeni. Im mniej rogów czy wcięć tym łatwiej znaleźć ten pierwszy rodzaj. Jeśli zaś przestrzeń jest nieregularna, to warto porozmawiać z ekspertem, który zaprojektuje i przygotuje dopasowane meble. Dzięki temu nasza przestrzeń niezależnie czy to kuchnia, czy garderoba będzie estetyczna i praktyczna.