Wiadomości

  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 4175

Straż Miejska laureatem ogólnopolskiego „Dnia przedsiębiorczości”

W czwartek, 27 lutego w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w ramach Ogólnopolskiego „Dnia przedsiębiorczości”, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród laureatów znalazła się Straż Miejska w Bielsku-Białej. Przyznaną nagrodę odebrał Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Krystian Kowalczyk.

Straż Miejska laureatem ogólnopolskiego „Dnia przedsiębiorczości” - 27.02.2020 · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości” w składzie: Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marek Niedużak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Zbigniew Modrzewski, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, wyłonił laureatów „Dnia przedsiębiorczości 2019” w kategoriach: najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”.

W 16. edycji „Dnia przedsiębiorczości” uczestniczyło 712 szkół, 36 469 uczniów oraz 12 768 firm i instytucji z całego kraju. W kategorii Firmy i Instytucje Regionalne, laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Firmę i Instytucję w „Dniu przedsiębiorczości 2019” została Straż Miejska w Bielsku-Białej.

„Dzień przedsiębiorczości” sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

BM / bielsko.info

źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.