bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 2388

Nagroda dla Bielska-Białej za aplikację ZgłoszeniaBB

W Ministerstwie Rozwoju w Warszawie 26 lutego wręczono nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020 zorganizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Wśród finalistów w kategorii gminy miejskie znalazło się miasto Bielsko-Biała i jego system ZgłoszeniaBB.

zgłoszneniaBB
fot. UM Bielsko-Biała


Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach i nie tylko.

- Zależało nam na pokazaniu różnych obliczy innowacji i spopularyzowaniu najlepszych praktyk - informował redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP Jacek Pochłopień.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali - miasto Gdynia, gmina miejska Ciechanów, gmina miejsko-wiejska Grodzisk Mazowiecki, gmina wiejska Klembów i powiat toruński. Na uroczystość wręczenia nagród przybyło ponad 300 samorządowców z całego kraju, stolicę Podbeskidzia reprezentował zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak.

- Bardzo cieszymy się z tej nagrody, bo to ważne, gdy nasze pomysły są dostrzegane w skali kraju - powiedział Adam Ruśniak. - Podczas gali, w czasie rozmów z innymi przedstawicielami samorządu zauważyłem, że wiele zgłoszonych na konkurs nowości jest już od lat u nas realizowanych. Szczególnie widać to w sferze programów dla dzieci i seniorów - dodał zastępca prezydenta.

aplikacja zgłoszeniabb
fot. bielsko.info


1 lutego 2018 r. Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomił teleinformatyczny system dla mieszkańców - ZgłoszeniaBB. Umożliwia on zgłaszanie uwag, problemów i usterek w przestrzeni miejskiej według ściśle określonych kategorii, m.in. są to: uszkodzenia przystanków, barierek, słupków, znaków drogowych, nawierzchni dróg oraz chodników, fontann, placów zabaw, siłowni plenerowych, ławek, koszy na śmieci, pojemników na kwiaty, pomników; powalone konary, złamane drzewa, konieczność wycinki drzew stojących w przestrzeni publicznej; niedrożność studzienek kanalizacyjnych; awaria/zmiany dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego; martwe zwierzęta i gryzonie w miejscu publicznym; dzikie wysypiska, zaśmiecone chodniki, przepełnione kosze uliczne; miejsca przebywania osób bezdomnych.

Do każdego zgłoszenia, oprócz wskazania lokalizacji, można również dołączyć zdjęcia. Zarejestrowane zgłoszenia przekazywane są do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Co najważniejsze - zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji. Dodatkowo system pozwala na publikację - bezpośrednio na mapie - ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru miasta, takich jak np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne.

System ZgłoszeniaBB dostępny jest na stronie www.zgloszeniabb.pl lub przez bezpłatną aplikację mobilną ZgłoszeniaBB, dostępną na urządzenia z systemem Android oraz IOS. Uwaga: system nie służy do przekazywania zgłoszeń o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, które powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.