Wiadomości

  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 17570

[FOTO] Wóz strażacki przewrócił się na bok. Strażacy jechali do wypadku!

Powrót zimy i złe warunki na drogach przyczyniają się do zdarzeń drogowych. W piątek, 28 lutego przed godziną 7 rano doszło do wypadku z udziałem zastępu strażackiego z JRG-2 w Bielsku-Białej. Wóz strażacki wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.

W Jaworzu wóz strażacki przewrócił się na bok - 28.02.2020
W Jaworzu wóz strażacki przewrócił się na bok - 28.02.2020 · fot. Łukasz / Bielskie Drogi


Zdarzenie miało miejsce na ulicy Bielskiej w Jaworzu. Strażacy jechali do wypadku w Grodźcu. Samochód ratowniczo-gaśniczy chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który jechał przed nim i zahamował celem ustąpienia przejazdu samochodowi uprzywilejowanemu, zjechał na przeciwległy pas.

Kierowca wozu strażackiego, aby uniknąć zderzenia czołowego z drugim jadącym z naprzeciwka samochodem odbił w bok, w wyniku czego utracił panowanie na śliskiej nawierzchni i przewrócił samochód na poboczu.

Pięciu strażaków z JRG nr 2 w Bielsku-Białej jadących wozem strażackim nie odniosło poważniejszych obrażeń. Przejdą jednak szczegółowe badania i gdy wrócą do pełni zdrowia, znów będą służyć mieszkańcom. Wóz bojowy 332[S]21 przejdzie remont i powinien wrócić do służby za kilka miesięcy.

W sieci pojawiły się informacje o konieczności przeprowadzenia zbiórki pieniędzy dla strażaków, którzy będą musieli pokryć koszty uszkodzenia wartego milion złotych wozu bojowego. Jak wyjaśnia st.kpt.mgr inż. Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej, nie ma takiej potrzeby. Kierujący wozem bojowym posiada ubezpieczenie, które chroni go m.in. w zakresie szkód wyrządzonych "(...) mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim, w tym także pracodawcy, zleceniodawcy, lub innym pracownikom Państwowej Straży Pożarnej".

BM, sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj