Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2020
  • wyświetleń: 3784

Jechał z promilami i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Niemałą nonszalancją na drodze wykazał się ostatnio 45-letni bielszczanin, który wpadł w ręce pszczyńskich policjantów, kiedy nietrzeźwy jechał DK-1 swoim Oplem Zafirą. Miał przeszło promil alkoholu w organizmie i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd i prokurator.

Policjanci pszczyńskiej drogówki podczas patrolu zobaczyli na odcinku DK-1 w Goczałkowicach jadącego wężykiem kierowcę samochodu. 45-letni amator jazdy na "podwójnym gazie" zakończył swoją podróż na komendzie. Wynik przeprowadzonego badania wykazał w jego organizmie 0,66 mg/l w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nie miał prawa wyjechać jakimkolwiek pojazdem mechanicznym na drogę, ponieważ ma na koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina: w przypadku nietrzeźwych kierowców, okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów wynosi do 15 lat. Minimalną karą są 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych- w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł. dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie może być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu są przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

ar / bielsko.info

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.