bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4294

Pola Nadziei: szkoły pobiły rekord

Szkoły, które brały udział w Polach Nadziei 2012, prowadzonym przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, pobiły rekord. Uzbierały 232,5 tys. złotych. To o blisko 60 tys. więcej niż w ubiegłym roku i o 200 tys. więcej niż w pierwszym roku programu (2004 r.). Wówczas do Pól Nadziei przystąpiło 20 szkół. Dziś jest ich 85. Z Bielska-Białej oraz z powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Pola Nadziei
Szkoły znów pobiły rekord · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


Pola Nadziei
Szkoły znów pobiły rekord · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


5 czerwca (wtorek) reprezentanci wszystkich szkół spotkają się na podsumowaniu Pól Nadziei 2012 (ok. 800 osób). Większość placówek zostanie obdarowana wartościowymi upominkami. Wszystkie otrzymają podziękowania. Jerzy Siodłak, naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR, red. Alina Świeży - Sobel, dyrektor oddziału bielsko-żywieckiego „Gościa Niedzielnego” oraz Bogusław Koryciński, właściciel firmy elektrycznej „Mol” otrzymają tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia Hospicyjnego w Bielsku-Białej.

Lider beskidzkich ratowników górskich z roku na rok, okazuje się niezastąpionym w prowadzeniu aukcji na rzecz budowy hospicjum, organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Bielsku-Białej. Alina Świeży-Sobel na bieżąco informuje czytelników tygodnika o wydarzeniach związanych ze stowarzyszeniem. Bogusław Koryciński całościowo wyposażył powstający budynek szpitalny hospicjum w instalację elektryczną.

Wszystkie pieniądze, gromadzone dzięki akcjom podejmowanym w ramach Pól Nadziei, są przekazywane na budowę hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej (ul. Zdrojowa 10) Obiekt powstaje od 2010 r. Jest w stanie surowym zamkniętym. W czerwcu rozpocznie się tynkowanie ścian wewnętrznych i prace przy ocieplaniu dachu oraz te, związane z kanalizacją. Dotychczas na budowę wydano 4 200 000 zł.

Pola Nadziei: szkoły pobiły rekord · fot. UM Bielsko-Biała


Wkład szkół to kiermasze ciast, ozdób świątecznych, drobnego rękodzieła; przedstawienia, koncerty, konkursy artystyczne, zbiórki w sklepach i przed kościołami, licytacje.

5 czerwca - program:
Kościół NMP Królowej Polski (ul. NMP Królowej Polski 15)
10.00 - Nabożeństwo ekumeniczne
10.40 - Podsumowanie programu
10.45 - 11.30 - Wręczenie nagród i tytułów Honorowego Członka
11.30 - Poczęstunek

adv / bielsko.info, źródło: Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.