Wiadomości
- 26 lutego 2020
- wyświetleń: 4911
Nastolatek ukradł babci samochód. Może trafić do poprawczaka
16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który swojej babci ukradł osobowego Peugeota wartości ponad 50 tys. złotych, nie cieszył się długo zdobyczą. Dzięki współpracy policjantów z Jasienicy i Cieszyna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Kradzione auto wróciło do właścicielki, a nieletni złodziej noc spędził w policyjnej izby dziecka. Za kradzież może trafić do poprawczaka.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. 16-latek podczas porannych odwiedzin u babci wykradł jej kluczyki od samochodu, a następnie odjechał wartym ponad 50 tys. złotych Peugeotem. Nastolatek miał tego dnia zgłosić się w jednym z mazowieckich ośrodków wychowawczych w związku ze swoimi wcześniejszymi wybrykami. Nie miał jednak zamiaru tam trafić, dlatego zdecydował się na kradzież samochodu i ucieczkę.
Kiedy 69-latka zgłosiła kradzież w Komisariacie Policji w Jasienicy, stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania nastolatka i skradzionego przez niego pojazdu. Powiadomili też o kradzieży sąsiednie jednostki policji, z którymi współpracowali przy poszukiwaniach. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia wczesnym popołudniem policjanci z Komendy Powiatowej w Cieszynie zatrzymali zaskoczonego 16-latka. Odzyskali też skradziony przez niego samochód. Peugeot wrócił do właścicielki, a nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka.
Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z bielskiej komendy zwalczający przestępczość nieletnich. 16-latek usłyszał zarzuty kradzieży i trafił do ośrodka, w którym zgodnie z decyzją sądu miał się tego dnia znaleźć. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego, który za kradzież pojazdu może umieścić go w poprawczaku.
Kiedy 69-latka zgłosiła kradzież w Komisariacie Policji w Jasienicy, stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania nastolatka i skradzionego przez niego pojazdu. Powiadomili też o kradzieży sąsiednie jednostki policji, z którymi współpracowali przy poszukiwaniach. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia wczesnym popołudniem policjanci z Komendy Powiatowej w Cieszynie zatrzymali zaskoczonego 16-latka. Odzyskali też skradziony przez niego samochód. Peugeot wrócił do właścicielki, a nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka.
Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z bielskiej komendy zwalczający przestępczość nieletnich. 16-latek usłyszał zarzuty kradzieży i trafił do ośrodka, w którym zgodnie z decyzją sądu miał się tego dnia znaleźć. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego, który za kradzież pojazdu może umieścić go w poprawczaku.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









