Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 4561

Nastolatek ukradł babci samochód. Może trafić do poprawczaka

16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który swojej babci ukradł osobowego Peugeota wartości ponad 50 tys. złotych, nie cieszył się długo zdobyczą. Dzięki współpracy policjantów z Jasienicy i Cieszyna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Kradzione auto wróciło do właścicielki, a nieletni złodziej noc spędził w policyjnej izby dziecka. Za kradzież może trafić do poprawczaka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. 16-latek podczas porannych odwiedzin u babci wykradł jej kluczyki od samochodu, a następnie odjechał wartym ponad 50 tys. złotych Peugeotem. Nastolatek miał tego dnia zgłosić się w jednym z mazowieckich ośrodków wychowawczych w związku ze swoimi wcześniejszymi wybrykami. Nie miał jednak zamiaru tam trafić, dlatego zdecydował się na kradzież samochodu i ucieczkę.

Kiedy 69-latka zgłosiła kradzież w Komisariacie Policji w Jasienicy, stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania nastolatka i skradzionego przez niego pojazdu. Powiadomili też o kradzieży sąsiednie jednostki policji, z którymi współpracowali przy poszukiwaniach. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia wczesnym popołudniem policjanci z Komendy Powiatowej w Cieszynie zatrzymali zaskoczonego 16-latka. Odzyskali też skradziony przez niego samochód. Peugeot wrócił do właścicielki, a nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z bielskiej komendy zwalczający przestępczość nieletnich. 16-latek usłyszał zarzuty kradzieży i trafił do ośrodka, w którym zgodnie z decyzją sądu miał się tego dnia znaleźć. Tam będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego, który za kradzież pojazdu może umieścić go w poprawczaku.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.