bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 3916

Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?

Materiał partnera:

Dzień Kobiet to święto, które obchodzone jest w ponad 50 krajach na całym świecie. Jego początki sięgają starożytnego Rzymu, choć wiele osób wciąż kojarzy je z czasami PRL-u i wszechobecnymi rajstopami oraz goździkami, którymi obdarowywano panie w urzędach.

Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?


Dziś na 8 marca kobietom nie wręcza się już pary rajstop, jednakże kwiaty wciąż pozostają w dobrym guście. Bukiet na Dzień Kobiet to bez wątpienia bardzo miły gest, który każdej pani sprawi ogromną radość. Odpowiednio dobrany będzie symbolem miłości, wierności, oddania lub sympatii. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet podarować, aby nie zaliczyć wpadki?

Mowa kwiatówBukiet na Dzień Kobiet to zdecydowanie najlepszy prezent, jaki można podarować. Kwiaty są niezobowiązujące, a jednocześnie bardzo eleganckie i… dość wymowne. Z reguły symbolizują oddanie i są wyrazem uczuć. Każdy kwiat ma swoje znaczenie. Dzięki nim możemy powiedzieć kocham, lubię lub podziwiam, szanuję i dziękuję. I tak np. róże, które są najczęściej wybierane przez mężczyzn, mają niezwykle bogatą symbolikę.

Czerwone odzwierciedlają namiętność i miłość. Mniej zobowiązujące są róże herbaciane, różowe i białe. Wystrzegać należy się róż żółtych, które symbolizują zazdrość i mogą być wyrazem odrzucenia. Popularne kiedyś i dziś gerbery są symbolem najwyższego wyrazu szacunku oraz uznania. Kultowe goździki, które znów wracają do łask mogą wyrażać zauroczenie lub obietnicę - w zależności od ich koloru. Z kolei tulipany zawsze wyrażają pozytywne emocje i uczucia.

Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?


Kolor kwiatów ma znaczenieWybierając bukiet na Dzień Kobiet warto kierować się także kolorem kwiatów, a nie tylko ich gatunkiem. I tak kwiaty w kolorze czerwonym zawsze symbolizują miłość i pożądanie. Kupując kobiecie czerwone kwiaty z okazji 8 marca wysyłasz sygnał, że żywisz do niej silne uczucia.

RóżKwiaty różowe cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, gdyż prezentują się naprawdę uroczo. Czy warto podarować je z okazji 8 marca? Oczywiście, że tak! Różowy bukiet kojarzy się z romantycznością i delikatnością. Podarowany na Dzień Kobiet będzie wyrażał sympatię i symbolizował przyjaźń.

BielBiałe kwiaty odzwierciedlają szczerość, czyste zamiary i szacunek. Na pewno stanowią dobry wybór na Dzień Kobiet, zwłaszcza jeśli nie chcemy budzić podejrzeń o skrywaną sympatię. Możesz podarować je np. koleżance lub przyjaciółce.

BłękitBukiet skomponowany z błękitnych kwiatów oznacza wierność, lojalność, bezpieczeństwo i oddanie. To także doskonała propozycja z okazji 8 marca. Takie kwiaty możesz śmiało podarować bliskiej koleżance i przyjaciółce.

Fiolet i żółćWystrzegać należy się kwiatów fioletowych, które przede wszystkim kojarzą się z pogrzebami i żałobą. Nie najlepszym wyborem będą też żółte róże, które symbolizują złość, zazdrość, porzucenie. Z drugiej strony tulipany w żółtym kolorze wyrażają radość i pozytywne emocje, więc jeśli chcesz kupić żółte kwiaty to raczej tulipany niż róże.

Kwiaty na Dzień Kobiet. Jakie kwiaty wręczyć 8 marca?


Kwiaty dla mamy
Najlepsze kwiaty dla mamy to bez wątpienia herbaciane róże, których symbolika oscyluje wokół wdzięczności. 8 marca dobrze sprawdzą się też kwiaty białe i kremowe, będące wyrazem szacunku i pokory. Świetnym wyborem jest także bukiet z różowych róż, który jest wyrazem podziękowania i przyjaźni. Świetnie sprawdzą się także goździki lub tulipany w tym samym kolorze.

Kwiaty dla żonyIdealne kwiaty dla żony z okazji Dnia Kobiet? Na pewno czerwone, bowiem to właśnie one symbolizują namiętne i romantyczne uczucia. Najlepszym wyborem będą oczywiście czerwone róże - niezwykle eleganckie, gustowne, piękne. Możesz też wybrać czerwone tulipany. Ponoć czarne centrum tulipana przypominało serce kochanka, przyciemnione ciepłem pasji. Chcesz wyrazić swoją fascynację? Postaw na bukiet skomponowany z róż w kolorze pomarańczowym.

Kwiaty dla dziewczynyA jaki bukiet na Dzień Kobiet podarować dziewczynie? Jeśli jesteście na początku wspólnej drogi podaruj jej frezje, które wyrażają zainteresowanie drugą osobą i są subtelnym zaproszeniem do flirtu. Strzałem w dziesiątkę będą też tulipany oraz goździki, jeśli dziewczyna ceni sobie bardziej wyszukane pomysły. W końcu to goździki są niejako symbolem 8 marca. Bardziej zobowiązująca będzie już róża. Jeśli chcesz wyjawić przed dziewczyną swoje uczucia, postaw właśnie na nią. Najlepiej poproś w kwiaciarni o gustowny bukiet róż. Twoja wybranka szybko odczyta jego przekaz.

Kwiaty dla babciWybierając kwiaty dla babci warto pozostać przy klasyce gatunku. Mowa tu o goździkach. Poza tym, goździki wyrażają podziw oraz uznanie, tak więc sprawdzą się doskonale. Odpowiednimi kwiatami na Dzień Kobiet dla babci będą też gerbery, np. w kolorze różowym lub pomarańczowym.