bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 15181

W ZUS lekarka upokorzyła pacjenta z chorobą onkologiczną

63-letni pacjent z rakiem płuc zgłosił się do bielskiego oddziału ZUS w sprawie orzecznictwa dotyczącego renty. Mężczyzna został upokorzony przez lekarza orzecznika na oczach innych pacjentów.

zus bielsko-biała
ZUS w Bielsku-Białej · fot. google.com


Sytuację opisała w mediach społecznościowych żona mężczyzny, który stawił się do bielskiego ZUS przy ul. Krasińskiego 34 w sprawie orzecznictwa dotyczącego renty. U mężczyzny zdiagnozowano raka płuc.

- Jakiś czas po wyznaczonej godzinie lekarka będąc sama w gabinecie, wciąż nie wołała męża. Mąż zachęcany by tak zrobić przez pozostałych czekających, zapukał i zapytał czy może wejść. Lekarka odparła, czy nie umie czytać i że jest wywieszona informacja na drzwiach, iż to lekarz woła pacjentów. Następnie wyszła na kilka minut do innego pomieszczenia i po powrocie podeszła do męża i powiedziała: "A teraz przeczyta pan na głos, co jest napisane na drzwiach albo będzie pan musiał czekać kolejną godzinę, ponieważ najpierw wejdzie pani, która była zapisana na późniejszy termin" - relacjonuje żona mężczyzny.

W poczekalni inni pacjenci ze zdumieniem obserwowali całą sytuację. 63-latek powiedział, że nie przeczyta kartki, ale po chwili zmienił zdanie i odczytał głośno notatkę na drzwiach gabinetu.

- Jestem zła, że to zrobił. No, ale trudno. Jednak to jak zachowała się pozbawiona empatii, taktu i kultury lekarka orzecznik, upokarzając, poniżając chorego człowieka, jest bulwersujące i skandaliczne. To brak szacunku dla człowieka w ogóle. Bielski ZUS powinien się wstydzić, że zatrudnia taką osobę! - dodaje zbulwersowana kobieta.

W poniedziałek dyrektor przeprowadził rozmowę dyscyplinującą z lekarzem orzecznikiem i jednocześnie poinformował w niej o wyciągnięciu konsekwencji zgodnych z przepisami kodeksu pracy.

- Bardzo nam przykro z powodu tego zdarzenia. Sytuacja, w której znalazł się nasz klient, nigdy nie powinna się przytrafić. Dyrektor oddziału ZUS w Bielsku-Białej zajął się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia natychmiast po tym, jak zostało ujawnione - mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS w woj. śląskim.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.