Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 74995

Do bielskiego szpitala zgłosiła się pacjentka z objawami koronawirusa

Kobieta powracająca z Rzymu zgłosiła się w poniedziałek na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Pacjentka z objawami koronawirusa trafiła do izolatki. Wieczorem została przetransportowana karetką na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

sor
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


- W poniedziałek zgłosiła się do nas pacjentka, która wróciła z Rzymu. Dzień wcześniej miała gorączkę i objawy grypowe. Od razu powiedziała lekarzom, że wróciła właśnie z Rzymu, więc personel szpitala natychmiast zareagował. Pacjentka została odizolowana, nie miała kontaktu z innymi pacjentami - poinformowała Anna Szafrańska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Personel bielskiego szpitala, który zajmował się kobietą, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego był ubrany w specjalne kombinezony.

- Ta część SOR-u, na której pojawiła się pacjentka, została na jakiś czas zamknięta, aby przeprowadzić dezynfekcję. Po dezynfekcji Szpitalny Oddział Ratunkowy działa już normalnie - mówiła rzeczniczka szpitala.

Około godziny 18.00 pacjentka została przewieziona karetką na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Ariel Brończyk, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.