Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 6563

Strażacy usuwali skutki silnego wiatru. Około 20 interwencji

W wyniku silnych wiatrów Państwowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej odnotowała ok. 20 zdarzeń, w tym 4 zdarzenia na terenie Bielska-Białej, a pozostałe na terenie powiatu bielskiego.

Strażacy interweniowali m.in. przy ulicy Reymonta w Bielsku-Białej, gdzie na skutek silnego wiatru złamana topola spadła na drogę i zniszczyła dwa samochody. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu powalonego drzewa, a następnie usunięciu go na pobocze.

W Bystrej przy ulicy Złotej silne podmuchy wiatru zniszczyły część pokrycia dachu garażu. Działania ratowników polegały na demontażu blachy z całości obiektu, przeniesieniu jej w bezpieczne miejsce i zabezpieczeniu (spięciu linami) przed ewentualnym niekontrolowanym przemieszczaniem przez silnie wiejący wiatr.

Wiatrołomy likwidowano także w Grodźcu, Kozach, Świętoszówce, Czechowicach-Dziedzicach, Dankowiach i Czańcu.

Koleje Śląskie informują o utrudnieniach na linii kolejowej S5. Autobusy zastępcze na odcinku Zwardoń - Rajcza - Zwardoń. W związku z licznymi utrudnieniami w ruchu kolejowym została podjęta decyzja o wzajemnym honorowaniu biletów pomiędzy Kolejami Śląskimi a PKP Intercity na linii S5 Katowice - Żywiec - Katowice od godziny 5:45 do odwołania.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.