Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 7219

Bieg Tropem Wilczym także w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami:

Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach oraz NSZZ Solidarność zapraszają na Bieg Tropem Wilczym, który w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się 1 marca 2020 r.

bieg tropem wilczym
Bieg Tropem Wilczym także w Czechowicach-Dziedzicach · fot. materiały prasowe


W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 1 marca 2020 roku Fundacja Wolności i Demokracji po raz ósmy zorganizuje ogólnopolski projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg odbędzie się 1 marca 2020 r. (niedziela) w Czechowicach-Dziedzicach. Start zaplanowano na godzinę 11.30. Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość trasy wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Start biegu znajdować będzie się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Traugutta 11, następnie trasa biegu będzie wiodła ulicami: Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostaną złożone kwiaty. Następnie bieg odbywać się będzie ul. Słowackiego, Traugutta, do mety, która znajdować się będzie przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.

bieg tropem wilczym


W Biegu na 1963 m mają prawo startu wszystkie osoby bez ograniczeń wiekowych. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie zgody na udział w zawodach podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów, tj.: "Oświadczenia Rodzica lub Opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych" z podpisem rodzica bądź opiekuna prawnego, wyrażającego zgodę na udział w Biegu osoby niepełnoletniej i biorącego za nią odpowiedzialność. Oświadczenie takie należy złożyć przy odbiorze pakietu w dniu 01.03.2020 r. w Biurze Zawodów. Druk oświadczenia będzie również dostępny w Biurze Zawodów.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja (zgłoszenia na adres: zmizera@onet.eu) oraz wniesienie opłaty startowej. Pakiety w ilości 250 będą przydzielane w kolejności wpłynięcia opłaty na konto Organizatora.

Opłata za udział w biegach wynosi:
  • 10 zł do dnia 7 lutego 2020 r. przelewem na konto podane poniżej;
  • 20 zł do dnia 25 lutego 2019 r. przelewem na konto podane poniżej:
  • 30 zł w Biurze Zawodów gotówką.


PKO BP S.A. 61 1020 1390 0000 6102 0080 6638
Tytułem: "Tropem Wilczym, Szkoła/Organizacja/imię nazwisko"

Limit pakietów startowych - 250.

Harmonogram imprezy:
  • 11:00 - uroczyste otwarcie imprezy (aula ZSTiL Czechowice-Dziedzice, ul. Traugutta 11);
  • 11:30 - start biegu, złożenie kwiatów pod Tablicą na ścianie "Dziedzickiego Dworca";
  • 12:15 - zakończenie biegu; poczęstunek.


regulamin biegu

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.