Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • wyświetleń: 5324

Bielszczanka z szansą na Fryderyka. Trzymamy mocno kciuki!

Bielszczanka Kamila Drabek z szansą na nagrodę Akademii Fonograficznej - Fryderyka. Kontrabasistka i kompozytorka została nominowana w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz. O tym czy nagroda trafi do Kamili Drabek przekonamy się już 14 marca podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

kamila drabek
Bielszczanka Kamila Drabek z szansą na nagrodę Akademii Fonograficznej - Fryderyka · fot. z archiwum zespołu


Nominacja dotyczy płyty Muzyka naiwna Tercetu Kamili Drabek, który artystka tworzy razem z saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem oraz perkusistą Kacprem Kaźmierskim. Zespół wykonuje autorskie kompozycje liderki. Muzyka naiwna to debiut fonograficzny tercetu, wydany w lipcu ubiegłego roku. Krążek jest pokłosiem wygranej zespołu w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje.

Po ukazaniu się krążka na rynku Adam Domagała w Jazz Forum pisał, że muzycy tercetu, poza wiedzą akademicka i rękoma zmęczonymi harówką w sali ćwiczeniowej, mają mnóstwo młodzieńczego wdzięku i grają z radością, której niejeden wyjadacz z branży będzie im zazdrościł.

Autorką obrazu, który trafił na okładkę płyty jest związana z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej Anna Demianiuk.

Kamila Drabek ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Na stałe współpracuje również z zespołami O. N. E. Quintet i Marta Wajdzik Project.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.