Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 5904

[ZDJĘCIA] Kolejny sprzęt od WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego

Baza diagnostyczna Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy sprzęt, który został podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Będzie on pracował tam, gdzie lekarze walczą o życie ciężko chorych dzieci.

Aparat RTG · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem zakupiła dla dziecięcej placówki medycznej nowoczesny aparat RTG, który wzbogacił wyposażenie diagnostyczne Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci. To specjalistyczne urządzenie, które umożliwia wykonywanie zdjęć na szpitalnym łóżku lub w inkubatorze.

Dzięki temu badanie RTG może być przeprowadzone w szpitalnej sali, w której przebywa chore dziecko, bez konieczności odwiedzania znajdującej się w innej części budynku pracowni rentgenowskiej. Specjalna osłona sprawia, że znajdujące się ewentualnie w tej samej sali inne dzieci, nie są narażone na promieniowanie.

Dodajmy, że Szpital Pediatryczny miał dotąd tego typu sprzęt, ale nowy aparat jest dużo lepszy, gdyż doskonale wpisuje się w specyfikę badań wykonywanych u noworodków. Wartość urządzenia wynosi ok. 450 tysięcy zł.

- Gorąco dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za to, że kolejny raz pamiętała o potrzebach małych pacjentów naszego szpitala. Nowy aparat RTG bardzo przyda się na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, a zakup tego typu aparatury z naszych środków, przy obecnym stanie finansowym służby zdrowia, byłby sporym problemem - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, że w przeszłości dziecięca placówka medyczna ze stolicy Podbeskidzia otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy między innymi respirator noworodkowy, aparat EKG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, kardiomonitory, pulsoksymetry oraz kilkadziesiąt szpitalnych łóżek i podobną ilość rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.