Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 7662

[ZDJĘCIA] Otwarto nową halę sportową w Bielsku-Białej

20 lutego oficjalnie otwarto nowoczesną halę sportową w kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W inauguracyjnym meczu wystąpiły Złotka, czyli mistrzynie Europy i Polski z lat 2003-2016 z drużyny BKS Stal Bielsko-Biała, ich przeciwniczkami były siatkarki obecnego zespołu BKS Stal.

Otwarto nową halę sportową w Bielsku-Białej - 20.02.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Budowa hali rozpoczęła się 31 lipca 2018 r. i była współfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decyzję o o przyznaniu środków na budowę obiektu podpisał 6 marca 2017 r. wicepremier Jarosław Gowin podczas swojej wizyty w ATH. Na realizację projektu ministerstwo przeznaczyło 7,5 mln zł. Później okazało że, środki te były niewystarczające i ATH dołożyło 2 mln zł, a ministerstwo zwiększyło swoją dotację do wysokości 9,5 mln zł.

Odbiory nowej hali sportowej w kampusie ATH zakończyły się w grudniu ub. r. W styczniu 2020 r. studenci rozpoczęli tam zajęcia wychowania fizycznego. W hali sportowej ATH można grać przede wszystkim w siatkówkę i koszykówkę, może ona być także wykorzystywana jako treningowe boisko do futsalu oraz piłki ręcznej. Znalazło się także pomieszczenie do gry w squasha. Hala posiada rozkładaną widownię, która mieści ok. 100 osób.

- Po latach starań udało się nam spełnić marzenie studentów. Mamy nową piękną halę, która spełnia nasze oczekiwania. Wszystkim, którzy pomogli nam spełnić to marzenie, dziękujemy - mówił rektor ATH prof. Jarosław Janicki.

Zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński wyraził uznanie dla władz uczelni za włożony wysiłek i podziękował za tak piękny obiekt, który powstał na terenie miasta i wzbogacił jego infrastrukturę sportową. Osobom, które najbardziej pomagały w realizacji tej inwestycji, wręczono specjalne koszulki oraz piłki z podpisami zawodniczek. W inauguracji działalności nowej sali ATH wzięli udział m.in. posłowie Mirosława Nykiel, Przemysław Drabek, Przemysław Koperski i Mirosław Suchoń.

Na siatkarskim boisku hali zmierzyły się drużyny - Złotka, czyli mistrzynie Europy i Polski z lat 2003-2016, oraz zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała. W przerwach meczu występowały gimnastyczki ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.