Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2020
  • wyświetleń: 6385

Posłowie PiS odrzucili poprawki do budżetu ważne dla regionu

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił budżet na 2020 rok. Reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości odrzucili poprawki, które dotyczą ważnych inwestycji dla naszego regionu.

droga ekspresowa s1
Droga ekspresowa S1 · fot. GDDKiA


- Złożyliśmy szereg poprawek. Ja złożyłam dwie poprawki. Jedna dotyczy przebudowy skrzyżowania DK1 z DW 933 w Pszczynie. Druga drogi BDI. Okazuje się, że posłowie z tego regionu, z partii rządzącej, z miłości do ojczyzny, odrzucili te poprawki - poinformowała Mirosława Nykiel.

Posłanka dziwi się także, że jeszcze nie ruszyła budowa drogi ekspresowej S1 z Bielska-Białej do Mysłowic.

- Pracowaliśmy sześć lat nad wariantami drogi. Oddaliśmy im gotowca. PiS przejął władze, przyjechała do Bielska-Białej premier Beata Szydło, zamknęła się z grupą posłów pisowskich i ogłosiła, że zaczynamy. Minęło pięć lat i nie zaczęli niczego - krytykuje Mirosława Nykiel.

Przypominamy, że trwa procedura przetargowa na zaprojektowanie i wybudowanie drogi S1. Ekspresówka ma być gotowa do 2023 roku.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj