Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 3444

Walczymy razem o sprawność 13-miesięcznego Filipka

13-miesięczny Filipek zmaga się z licznymi schorzeniami m.in. encefalopatią niedokrwienno-niedotleniową, padaczką oraz niedowładem spastycznym czterokończynowym. Filip ma też obniżone napięcie mięśniowe, rozszczep krtani i wiotkość tchawicy. Chłopiec skończył właśnie pierwszy rok życia, dlatego do codziennej rehabilitacji muszą zostać wdrożone nowe procedury. Potrzebny jest specjalistyczny kombinezon rehabilitacyjny.- Nasz syn Filip przyszedł na świat w dramatycznych okolicznościach, został urodzony przez cesarskie cięcie w trybie pilnym w ciężkiej zamartwicy. Był od razu resuscytowany, niewydolny oddechowo i krążeniowo. W pierwszych dobach życia został zakwalifikowany do procedury hipotermii leczniczej całego ciała. Miał problemy z oddychaniem i krążeniem. Dopiero po dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu mogliśmy zabrać go do domu. Synek jest pod stałą kontrolą lekarzy. Staramy się robić wszystko, aby zapewnić mu jak najlepszą przyszłość, aby był samodzielny. Za każde wsparcie bardzo dziękujemy! - apelują rodzice Filipka.

Filip powinien zacząć ćwiczenia w specjalistycznych kombinezonach rehabilitacyjnych, których koszt jest bardzo duży. Rodzice Filipa proszą o wsparcie zbiórki na zakup kombinezonu TheraTog, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych pomocy ortotycznych stosowanych w rehabilitacji i terapii zajęciowej oraz kombinezonu Olinek Suit, który został zaprojektowany dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami i z licznymi dysfunkcjami, aby maksymalnie ułatwić i usprawnić ich samodzielne funkcjonowanie.

Rodzice Filipa codziennie ponoszą ogromne koszty związane z rehabilitacją synka, a cena kombinezonów przekracza ich możliwości finansowe. Bez naszego wsparcia Filipek nie ma szans na normalne życie!

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.